תמוז קטלני: צה"ל מתאמן להסלמה בסוריה

בצה"ל מכינים את עצמם כי הירי הספורדי לכיוון ישראל מסוריה יתפתח לעימות רציני יותר, זאת בשל החשש שגורמי טרור ינצלו את הסכסוך הפנימי במדינה נגד תושבי הצפון. בבית הספר לתמוז תרגלו החודש ירי קטלני ומדויק, לקראת תרחיש קיצון אפשרי בצפון

שיגור טיל תמוז (ירדן מן, אתר זרוע היבשה)

בעוד הגבול עם סוריה מתחמם, לוחמי יחידות התמוז, הנשק המדויק והקטלני פועלים ללא הפסקה בגזרה ומוכנים כל העת לירי הבא. בצבא מאמינים כרגע כי זהו המענה הכי טוב לירי הספורדי, ולרוב הלא מכוון, שנורה לעבר ישראל מאותה הגזרה, במהלך עימותי צבא אסד עם כוחות המורדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי גורמי צבא, הדרך היחידה להתנהל היום היא רק לתקוף את הכוחות היורים מהצד השני בצורה קטלנית ומהירה, בעזרת התמוז, זאת בשל החשש מפגיעה בחפים מפשע, מה שיכול להסלים את המצב. בחודשים האחרונים לוחמי התמוז שיגרו לעבר נקודות סוריות שירו אש את הטילים והשמידו כליל את המוצבים.

החיילים בתרגיל המסכם (דובר צה"ל)

יישלחו לצפון ולדרום (דובר צה"ל)

"זה יכול להתפתח לתרחישים יותר משמעותיים מירי ספורדי מכיוון הצד הסורי, והאתגר יהיה גדול", סיפר לחדשות 2 באינטרנט מפקד בית הספר לתמוז, סגן-אלוף א'. בצבא מנסים להרתיע את הצד השני, וחוששים כי גורמי טרור מנצלים את הסכסוך הפנים-סורי לטובת פגיעה באזרחי ישראל בצפון. "זה מסמן לגורמים עצמאיים או כאלה שיש להם אינטרס לפעול ממנו לעמוד במקום ולהירתע מלפעול", הוא הוסיף.

החודש נערך בבית הספר לתמוז שבדרום תרגיל מסכם ללוחמי התמוז החדשים שיחולקו בקרוב לשתי יחידות. חלקם כמובן יגיעו לגזרה הצפונית המתחממת ואחרים יישלחו לגזרות אחרות בדרום. "התרגיל הותאם למה שקורה בשטח, לא עוד חטיבות ודיוויזיות מתמרנות ושיירות של טנקים של האויב, אלא בעיקר פיתוח של ידע וטכניקות הפעלה אל מול מטרות ומרחב מאוד גדול", הוא סיכם.