החיילים האוסטרים עברו לישראל

הבוקר חצו עשרות חיילים אוסטרים, שמשרתים בגבול ישראל סוריה במסגרת כוח האו"ם הבינלאומי, את מעבר הגבול לשטח ישראל. בשעות הצהריים צפויים חלק מהם להמריא בחזרה לארצם, זאת בהתאם להוראות ממשלת אוסטריה - שהחליטה לפנותם בגלל הקרבות העזים באזור קוניטרה

עשרות חיילים אוסטרים שמשרתים בכוח האו"ם הבינלאומי ברמת הגולן, עזבו הבוקר (ד') את בסיסם שליד מעבר הגבול ונכנסו לישראל. כבר אתמול החל פינוי החיילים, שעליו הודיעה בשבוע שעבר ממשלת אוסטריה, בעקבות הקרבות העזים בין המורדים לכוחות אסד באזור מעבר קוניטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כ-70 חיילים אוסטרים הגיעו לבסיס האו"ם בצידו הישראלי של הגבול, לקראת המראתם חזרה לאוסטריה מנמל התעופה בן גוריון. בווינה נימקו את החזרת החיילים בקרבות שאירעו בשבוע שעבר, שבמהלכם נורתה אש גם על כוח שמירת השלום ברמת הגולן, שרבים מאנשיו אוסטרים. לטענת משרד החוץ האוסטרי, לראשונה נורתה גם אש ארטילרית בשטח המפורז בין ישראל לסוריה.

"זה חלק מאירועים שהולכים ומתגברים בחודשים האחרונים", אמרו במשרד החוץ האוסטרי. "המצב הביטחוני המידרדר הביא אותנו למסקנה שאי אפשר להמשיך ולהבטיח את שלומם של החיילים". הכוח הראשון שיצא הוא הכוח הלוגיסטי, ובהמשך השבוע יצטרפו השאר", נאמר בהודעת משרד החוץ.

הקרבות סביב קוניטרה, ארכיון (גדעון וקנין)

באוסטריה הודו לישראל על שיתוף הפעולה ואמרו: "פינינו את חיילינו לכיוון ישראל, זו לא החלטה שלקחנו בקלות ראש ואנו מודים לישראלים על הסיוע שנתנו לנו במהלך העימות".

אמש, פינו כוחות צה"ל למרכז הרפואי בצפת פצוע סורי, שנפגע בקרבות בין המורדים לכוחות אסד, במצב קשה מאוד. הוא סבל מפגיעת רסיסים נרחבת באזור הירך והאגן ופגיעה חודרת בבטן, נותח הועבר להמשך טיפול במחלקה לטיפול נמרץ.