מאסר עולם לרוצחי השוטר יהושע סופר

בית המשפט הצבאי גזר מאסר עולם ועוד עשרות שנות מאסר על חברי חוליית טרור פלסטינית, שהורשעו ברצח את השוטר בפיגוע ירי בשנת 2010. חבר חולייה נוסף הורשע בסיוע לגרימת מוות בכוונה ונשלח ל-25 שנים בכלא. חברי החולייה הורשעו גם בתכנון וביצוע פיגועים נוספים ובסחר באמל"ח

שלושה הורשעו ברימת מוות בכונה. השוטר יהו (חדשות 2)

לאחר שלוש שנים - רוצחי השוטר יהושע סופר ז"ל נשלחו לכלא. בית המשפטי הצבאי ביהודה גזר היום (ב') מאסר עולם על שלושה חברי חוליית טרור פלסטינית שהורשעו בגרימת מותו של השוטר, במהלך פיגוע ירי בצומת חברון בשנת 2010.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השלושה הורשעו בגרימת מוות בכוונה, וחבר נוסף בחולייה הורשע בסיוע לגרימת מוות בכוונה ונשלח ל-25 שנים בכלא.

בנוסף לפיגוע הירי, הורשעו חברי החוליה גם בתכנון ובביצוע פיגועים נוספים, וכן בעבירות של סחר באמצעי לחימה. בגין עבירות אלו הוטלו עוד עשרות שנות מאסר על הנאשמים, בנוסף למאסר העולם.

קדושת החיים - ערך עליון ביהדות ובאסלאם

בית המשפט קבע בגזר הדין כי העבירה של גרימת מוות בכוונה באזור - הזהה לעבירת רצח בישראל - חמורה מאין כמותה. בית המשפט קיבל את העיקרון המנחה בפסיקת בית המשפט העליון של קדושת החיים, ואף הציגו כערך עליון במסורת היהודית ובמסורת המוסלמית. בית המשפט הסביר כי העונש הראוי למי שנטל עולם ומלואו הוא מאסר עולם.

ב-14 ביוני נפתחה אש ממארב מתוכנן של מחבלים פלסטינים לעבר ניידת משטרה, שנסעה בכביש 60 סמוך ליישוב בית חגי בדרום הר חברון. כתוצאה מהירי נהרג רס"מ יהושוע סופר (39), ששירת 14 שנים במחוז חברון. שלושה שוטרים נוספים נפצעו בינוני וקל.