קצין ביקר את מפקדיו במכתב נוקב - יציאתו למשלחת בוטלה

מכתב שכתב סגן ששוחרר מצה"ל על מפקדיו והופץ, עורר זעם רב בקרב הקצונה הבכירה במנהל האזרחי. "יש מפקדים גרועים ולא מקצועיים שאינם עושים כבוד, סיבת השארתם ביחידה היא תעלומה", כתב. בעקבות הזעם הוחלט לבטל את יציאתו למשלחת של הסוכנות היהודית. "זהו מסע נקמה אישי", הוא טוען

"זהו מסע נקמה אישי". עדן פלד (חדשות 2)

סגן עדן פלד השתחרר משירותו במנהל האזרחי לפני כשבוע וחצי, והיה אמור לצאת למשלחת של הסוכנות היהודית בארצות הברית לפני ארבעה ימים, כשאז לפתע קיבל הודעה כי הוא לא יטוס כמתוכנן. מדוע? הוא העביר ביקורת על מפקדיו בצבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באופן שגרתי, סגן פלד כתב מכתב מסכם שירות, והפיץ אותו למפקדיו ביום השחרור שלו. אלא ששם הוא החליט לנקוט בשפה שהייתה יותר מדי נוקבת, לדעת המפקדים. "ביחידתנו החשובה אפשר לחלק את קציני היחידה לארבעה סוגים כארבעת המינים: אתרוג - קצין חכם שבא לעבוד, לולב - קצין לא חכם במיוחד אבל שעובד הרבה, הדס - קצין חכם שלא עובד, ערבה- קצין לא חכם שלא עובד", הוא כתב.

בהמשך הוא אף הגדיל לתאר וסיפר על אותם קצינים לא מוצלחים לטענתו, אותם כינה 'ערבה': "קצינים אלה ידועים לכולם וסיבת השארתם במערכת נשארה בעיניי תעלומה. רק אומר שקצינים אלו מפריעים לעשייה, הם מפקדים גרועים בכל תחום, אינם מקצועיים, אינם עושים כבוד ליחידה, גורמים לקצינים אשר רוצים לתרום ולסייע ליחידה לפרוש ולא להישאר איתם תחת 'קורת גג אחת' ובעיקר אני מרגיש אי נעימות מכלל משלמי המיסים במדינת ישראל אשר מממנים את שכרם".

הקצינים זעמו על המכתב (מתוך המכתב)

"זהו מסע נקמה אישי בגלל הביקורת"

המכתב הגיעו למפקדיו של סגן עדן לאחר שחרורו ועורר את זעמם, ואלה משכו את המלצתם באופן חריג מאוד ליציאתו למשלחת בסוכנות היהודית. "התקשרו אליי מהסוכנות היהודית והודיעו לי כי הצבא ביקש לבטל את השתתפותי במשלחת והם מקבלים את הבקשה כדי לשמור על יחסי עבודה תקינים. ביררתי עם חיל החינוך ושם נאמר לי כי ראש המנהל האזרחי בעצמו, תא"ל מוטי אלמוז, אינו מעוניין שאשתתף כי איני ראוי לצאת לשליחות", סיפר עדן לחדשות 2 באינטרנט.

לדבריו, ראש המנהל האזרחי פתח במסע נקמנות אישי נגדו: "הוא לא שינה את דעתו והראה לכולם מה קורה למי שמבקר את היחידה שלו. אני מודאג מכמה סיבות, ראשית כקצין בצבא שבו חיילים נאלצים לקבל הוראות מאנשים שלא ראויים לפקד עליהם, חסרי אחריות שדואגים רק לקידום שלהם. שנית, כאזרח שמשלם מסים והוריו משלמים מסים - על בזבוז התקנים והתקציב שקיים בצבא שמקצץ מילואים מצד אחד ומממן קצינים שעובדים יום בשבוע אך מרוויחים 10,000 שקלים בחודש".

מהמנהל האזרחי נמסר בתגובה כי "מטעמי צנעת הפרט לא נוכל להתייחס לטענות. המנהל האזרחי מודה לעדן פלד על שירותו ומאחלים לו הצלחה בהמשך הדרך".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.