על רקע הקיצוץ: חיילי מילואים התנדבו לאימון

אנשי מחלקת הכושר הקרבי של צה"ל התפלאו הבוקר (ו') כש-150 חיילי מילואים הגיעו לאימון כושר צבאי במכון ווינגייט על חשבונם, זאת בצל הקיצוץ באימונים ובתעסוקות המבצעיות. ראש מחלקת כושר קרבי: "לא היינו עומדים בכל כך הרבה ימי מילואים, הם הפגינו מוטיבציית שיא"

האימון, הבוקר בווינגייט (דובר צה"ל)

לא מרגישים פראיירים: בצל ביטול התעסוקות המבצעיות לאנשי המילואים והצמצום באימונים בצה"ל בשל הקיצוץ בתקציב הביטחון, הגיעו הבוקר (ו') על חשבונם כ-150 אנשי מילואים של חטיבת חרמון, בראשות אלוף-משנה אורן כהן, לאימון של מחלקת הכושר הקרבי בצה"ל במכון ווינגייט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בצבא העריכו תחילה כי רק 25 חיילי וקציני מילואים יגיעו לאימון הריצה, והצוות המקצועי נדהם הבוקר לנוכח הגעתם של יותר ממאה חיילים. "זה היה פשוט מדהים, לא הייתה פקודה להגיע, אבל הם באו בגלל הלכידות של המסגרת החברתית והפגינו מוטיבציית שיא", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אלוף-משנה אורן גיל, ראש מחלקת כושר קרבי בצה"ל, שחשש תחילה שהמפגש לא יתקיים בשל מיעוט משתתפים.

החיילים הגיעו לאימון כבן שעה כחלק מקבוצת ריצה חדשה צה"לית שתיפגש פעם בשבוע, בכל יום שישי בבוקר. למעט הריצה, הם גם ביצעו תרגילי כושר ואימוני כוח. "בעידן של היום, שעל כל שקל חושבים פעמיים זה חוסך לנו הרבה, כי הם עושים דברים גם שקשורים לעולם המקצועי שלהם במילואים, לא היינו עומדים בכל כך הרבה ימי מילואים", הסביר אלוף-משנה גיל.

"הפגינו מוטיבציית שיא" (דובר צה"ל)

מתנדבים ומרוצים. 150 הגיעו (דובר צה"ל)

רק לאחרונה התקיים כנס בראשות קצין חי"ר וצנחנים ראשי עם מפקדי חטיבות המילואים, בו עלה גם נושא קבוצות הריצה. בצבא הגדירו יעד שאפתני שלפיו עד סוף השנה, לכל חטיבת מילואים תהייה קבוצת ריצה כזאת.

בצה"ל שוקלים כל העת דרכים נוספות לקצץ בכל המערכים, זאת בשל מגבלות התקציב. כך למשל, שלשום דיווחנו כאן לראשונה כי נבחנת אפשרות של צמצום ואף ביטול של ביטאוני צה"ל - במחנה, ביטאון חיל האוויר וביטאון זרוע היבשה, וכן נשקל שינוי בהרכב ותפעול אתרי האינטרנט הצבאיים, למעט אתר צה"ל הרשמי.