השרון: אולטרה-לייט סטה ממסלולו, מטוסי קרב הוזנקו

תושבים מבוהלים דיווחו הבוקר (ו') על התקרית האווירית, שבמהלכה הוקפצו מטוסי קרב של חיל האוויר לעבר מטוס קל שסטה מגבולות הטיסה שהוגדרו לו - והוגדר כ"מטרה חשודה". בחודש אפריל ניסה מל"ט מלבנון השייך לחיזבאללה לחדור לשטח ישראל ויורט מערבית לחופי חיפה

(השרון: תושבים מבוהלים דיווחו על התקרית. ארכיון)

לא לוקחים סיכונים: מטוסי קרב של חיל האוויר הוזנקו הבוקר לעבר מה שהוגדר "מטרה חשודה" באזור השרון. כעבור דקות ספורות התברר כי מדובר במטוס אולטרה-לייט שחרג מגבולות הטיסה שהוגדרו לו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש הבוקר סמוך לשעה 09:00, אז הוזנקו כלי הטיס הצבאיים לעבר אזור המועצה המקומית אבן יהודה, לאחר שהמטוס הקל זוהה כשהוא נכנס לשטח אווירי שבו הוא לא אמור לשהות. הדבר גרם לבהלה גדולה בקרב התושבים - שמיהרו לדווח על כך לרשויות.

בחודש אפריל יירטו מטוסי קרב של חיל האוויר מטוס ללא טייס שנשלח מלבנון. כלי הטיס הופל קילומטרים ספורים מערבית לחיפה - לפני שהצליח לחדור לשטחה האווירי של מדינת ישראל.

יחידות חיל הים הוקפצו למקום הנפילה, כדי לאסוף את שרידי כלי הטיס הזעיר. זמן קצר לאחר האירוע, התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לתקרית הביטחונית ואמר כי הוא "רואה בחומרה רבה את הניסיון לפרוץ את גבולות ישראל. נמשיך לעשות הכל כדי לשמור על ביטחון אזרחי ישראל".