דרמה ברמת הגולן: המורדים השתלטו על צד הגבול הסורי בקונייטרה

קרבות עזים מתנהלים בקונייטרה, העיר הסורית הסמוכה לגבול עם ישראל. המורדים כבשו מידי צבא אסד את הצד הסורי של מעבר הגבול עם ישראל. פגז נחת במחנה האו"ם. חקלאים הישראלים הונחו להתרחק מהמטעים ליד הגבול. 2 מורדים סורים שנפצעו קשה הועברו למרכז הרפואי בצפת

מתקרבים לישראל: כוחות המורדים רשמו הבוקר הישג משמעותי לאחר שהצליחו לכבוש את צדו הסורי של גבול ישראל-סוריה במעבר קונייטרה. במקום עדיין מתנהלים קרבות עזים בין כוחותיהם לצבאו של אסד, שבמהלכם נפל פגז במחנה האו"ם הסמוך. זה קורה לאחר שרק אתמול המורדים הובסו בקרב על העיר קוסייר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקביל, צה"ל פינה 2 סורים מכוחות המורדים שנפצעו קשה בלחימה באזור למרכז הרפואי זיו בצפת. אחד מהם הועבר עם פציעות ירי בחזה והשני עם פציעת ירי בבטן. הם מטופלים בחדר הטראומה ויועברו להמשך טיפול בחדר הניתוח.

כבר משעות הבוקר המוקדמות מתנהלים קרבות עזים באזור, שמביאים לקולות נפץ שנשמעים היטב ביישובים ברמת הגולן. בעקבות שימוש נרחב בנשק ובפגזים בצד הסורי, הורו במועצה האזורית גולן לחקלאים באזור שלא להגיע למטעים מחשש לזליגה של ירי לתוך שטח ישראל. חלק מכביש 98, בין עין זיוון לאלוני הבשן, נסגר לתנועה.

ראש המועצה: "יש חשש בגולן"

אלי מלכה, ראש המועצה האזורית גולן, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי התושבים בוחנים את המצב באזור כל העת: "יש זליגה של ירי ומעט חשש כאן בגולן. אנחנו מתואמים באופן מלא עם צה"ל וכוחות הביטחון".

משקיפים בריטים למען זכויות אדם שנמצאים במקום חוששים מהמשך התפתחות הקרבות. "יש כאן פיצוצים עזים ועימותים חריפים באזור", ציין ראמי עבדלרחמאן מכוח המשקיפים של האו"ם.

הקרבות הבוקר מתרכזים במרחב העיר קונייטרה. אחד המוקדים של הקרבות הוא מעבר הגבול, בצידו הסורי. המעבר מורכב משלושה חלקים, זה הסורי, מרוחק יותר הוא האזור המפורז שבשליטת כוחות האו"ם, והחלק המרוחק עוד יותר - צידו הישראלי של המעבר. הקרב מתרכז בחלק הסורי בלבד.

אתמול: 2 פצמ"רים נפלו ברמה"ג

רק אתמול שתי פצצות מרגמה התפוצצו אחר הצהריים בשטח פתוח בצפון רמת הגולן, ככל הנראה בצד הסורי. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. רק אתמול צה"ל פינה לבית החולים "זיו" שבצפת שני פצועים סורים שנפצעו כתוצאה ממלחמת האזרחים במדינה. אחד הפצועים מת מפצעיו במהלך הפינוי לבית החולים. פצוע אחר, מאושפז במצב בינוני לאחר שנפצע מפגיעות רסיסים בכל גופו.

בשבוע שעבר אמר נשיא סוריה אסד בריאיון לרשת הטלוויזיה "אל-מנאר", כי "היו ניסיונות של ישראל להפר את הריבונות הסורית ואנחנו הגבנו עליה, אבל בפעמים הבאות נגיב באופן אסטרטגי. יש לחץ עממי ברור לפתוח את חזית הגולן בפני ההתנגדות. זאת סוגייה פוליטית-אידיאולוגית שבסופו של דבר תהפוך לעניין צבאי". עוד אמר אסד, בהתייחסו למלחמת האזרחים שמתחוללת במדינה השסועה, כי "כל הסכם עם האופוזיציה יהיה טעון אישור במשאל עם".

בהכנת הידיעה השתתף עמית ולדמן