עקב הקיצוץ בתקציב הביטחון: ביטאוני צה"ל ייסגרו?

בצבא נבחנת בימים אלה הסוגייה שעניינה עתידם של העיתונים הצבאיים, ובכללם "במחנה" וביטאון חיל האוויר. "לא ידוע אם 'במחנה' ייסגר או רק יצומצם", אמר גורם צבאי, "אבל יש לעשות שינוי". דובר צה"ל: "הנושא נידון וטרם התקבלה החלטה"

המשך קיום העיתונים נבחן. ארכיון (חדשות 2)

על רקע הקיצוץ בתקציב הביטחון וההחלטה לבטל תעסוקות מבצעיות לאנשי מילואים ולצמצם אימונים, בצה"ל בוחנים כעת את המשך קיומם של הביטאונים הצבאיים - במחנה, ביטאון זרוע היבשה וביטאון חיל האוויר וכן את אתרי החילות האחרים  - למעט אתר צה"ל הכללי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת דיוני התקציב, נבחנים בימים אלה רעיונות שונים על מנת לצמצם את ההוצאות הגבוהות - במיוחד של הביטאונים הצבאיים. לדוגמה, ביטאון במחנה מתקיים מתקציב צה"ל אך גם מכספם של מנויים ופרסומות, כמו גם ביטאון חיל האוויר. יחד עם זאת, עלותם עדיין גבוהה.

"אנו צריכים לבדוק את כל הכיוונים", אמר גורם צבאי. "לא ידוע אם במחנה ייסגר או רק יצומצם אבל יש לעשות שינוי". מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "נושא הביטאונים והאתרים נדון בימים אלה. טרם התקבלה החלטה בנושא".

גנץ: "קיצוץ בשליחויות לחו"ל וביועצים חיצוניים"

אחרי ההודעה על ביטול אימונים ותעסוקות מבצעיות, הודיע הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, על קיצוצים נוספים שיבוצעו בצה"ל. על הפרק: צמצום העסקת היועצים החיצוניים וביטול השליחויות המקצועיות בחו"ל. השליחויות המבצעיות לא ייפגעו בקיצוץ.

"אנחנו נפגשים עם אתגר כלכלי בתקופה האחרונה, לא יהיה קל בשנים האחרונות להתמודד עם המציאות. אנו נידרש לבצע את ההתמרות הכלכליות", הסביר הרמטכ"ל במהלך ביקור בבסיס שיזפון. הוא הבהיר כי צה"ל ייבחן איפה ניתן להצטמצם עוד יותר, בשל האילוצים הכלכליים. "אנחנו לא שונים מהחברה הישראלית, אנחנו החברה", אמר גנץ, "מה שיהיה קשה לחברה יהיה קשה לנו ביתר שאת, נצמצם איפה שאפשר".

הרמטכ"ל הוסיף כי הכוחות הסדירים יועברו בעקבות הקיצוץ משימות המבצעיות. "אנחנו נישען על הישגי הכשירויות שהשגנו עד עכשיו", הסביר. "נעשה כל מאמץ לשמר את האימונים של המילואים, ננסה לעבור את רגעי המשבר האלה". באוצר חוששים כי פרסום התכנית, טרם ההצבעה על התקציב, יוביל למצב שבו חלק מהשרים יידרשו למתן את הקיצוץ בביטחון - שיעמוד בשנה הקרובה על שלושה מיליארד שקלים.