חשד: תכנן פיגוע סמוך לבית הנשיא‎

בן 18 ממזרח ירושלים נעצר סמוך לבית הנשיא בבירה כשהוא נושא סכין חדה וארוכה. מאבטח בית הנשיא שהבחין בו קרא לשוטר שמוצב במקום – וזה עצר אותו. במשטרה מעריכים כי תכנן לבצע פיגוע סמוך למשכנו של הנשיא

הסכין שנמצאה עליו (משטרת ירושלים)

תושב עיסאוויה שבמזרח ירושלים כבן 18 נעצר הערב (שישי) סמוך לבית הנשיא בירושלים, כאשר בגבו מוחבאת סכין חדה וארוכה. מאבטח מבית הנשיא ביצע סיור אבטחה שגרתי, במהלכו הבחין בצעיר שהעלה את חשדו כשהוא מסתובב ברחוב הנשיא, בסמוך לבית הנשיא ראובן (רובי) ריבלין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המאבטח הזעיק את השוטר המוצב בבית הנשיא, ובחיפוש על גופו נמצאה ונתפסה סכין חדה וגדולה שהוחבאה בגבו תחת בגדיו. החשוד נעצר והועבר לחקירה במרחב מוריה.

מהמשטרה נמסר כי קיים חשד שהצעיר תכנן לבצע פיגוע באזור, אך טרם התברר סופית לאן היו מועדות פניו של החשוד ומה היו כוונותיו. ייתכן כי עירנותו של המאבטח, תפיסת הסכין והמעצר המהיר, מנעו פגיעה בחפים מפשע.

הנשיא ראובן ריבלין (מארק ניימן לע"מ)

"שוטרי משטרת ירושלים ולוחמי מג"ב ירושלים פרוסים ברחבי העיר, בדגש למקומות הבילוי ומקומות הומי קהל במטרה לשמור על בטחונם של כלל תושבי העיר והמבלים בה", צוין. "המשטרה קוראת לציבור לגלות עירנות ולדווח למוקד 100 על כל אדם או חפץ חשוד".

נא נשקף סיכון. בית הנשיא (חדשות 2)