שתי חיילות התלוננו: "ניסו לחטוף אותנו"

המשטרה חוקרת טענתן של החיילות, שלפיה כמה גברים ניסו להכניסן בכוח לרכב בו נסעו ליד מחנה 80, סמוך לחדרה. החיילות סיפרו כי לאחר שלא הצליחו, נמלטו החשודים. המשטרה עורכת סריקות באזור ובוחנת אם מדובר באירוע על רקע לאומני

דיווח על ניסיון חטיפה. ארכיון (חדשות 2)

שתי חיילות דיווחו הערב כי כמה גברים ניסו להכניסן בכוח לרכב באזור מחנה 80, סמוך לחדרה. לטענתן, לאחר שלא הצליחו לעשות זאת, הרכב נמלט מהמקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שוטרי תחנת חדרה פתחו בבדיקת האירוע וחוקרים את הנסיבות, כשבמקביל נערכות סריקות אחר הרכב הנמלט. במשטרה בוחנים האם מדובר באירוע על רקע פלילי או לאומני.

מדובר צה"ל נמסר כי "שתי חיילות סמוך למחנה 80 טענו כי שני חשודים שנסעו ברכב ניסו לחטוף אותן ונמלטו לכיוון לא ידוע. הנושא נמצא בבדיקה של המשטרה".

בתחילת חודש מאי, חשף השב"כ, בסיוע צה"ל, תשתית צבאית של ארגון חמאס באזור הכפר בנימין, שחבריה היו חשודים כי סייעו להכווין פעילי חמאס מרצועת עזה, נערכו לביצוע פיגועים שונים כמו הנחת מטענים, חטיפת חיילים או אזרחים ישראלי וכן ייצור רקטות ושיגורן. לדברי גורמים במערכת הביטחון, מעצר חברי החוליה מנע מהם את האפשרות להוציא אל הפועל את הפיגועים אותם תכננו.

שני חברי החוליה שנעצרו הם אחמד אבו פחידה ואחמד פתאח שבראוי. אבו פחידה, בן 26 מהכפר ראס כרכר, עו"ד במקצועו, שהיה עצור בעבר בגין פעילותו בחמאס. הוא שימש כראש החוליה וכאיש הקשר מול הפעילים ברצועה. החשוד הנוסף, פתאח שבראוי, בן 27, מהכפר סילואד, גוייס על ידי אבו פחידה. מהשב"כ נמסר כי שבראוי הוא פעיל חמאס, שנכלא לשעבר בגין מעורבות בתכנון פעילות צבאית של חמאס.

יישארו במעצר עד תום ההליכים (רויטרס)

עוד קודם לכן, בערב השנה האזרחית החדשה, נעצרה חוליית מחבלים על ידי כוחות משטרה ושב"כ רגע לפני שהוציאה לפועל ניסיון חטיפת חייל באותו ערב. המחבלים נתפסו בשעת מעשה, סמוך למחסום אייל, כשברשותם ציוד חטיפה רב. חברי החוליה הודו בחקירתם כי ביצעו מספר ניסיונות חטיפה של חיילים ואזרחים באזור השרון והמרכז וכי כוונתם הייתה להעביר את החטוף לג'נין לצרכי מיקוח. כתבי אישום חמורים הוגשו נגד חברי החוליה בחודש פברואר השנה.