בעקבות הקיצוץ: בוטלו כל התעסוקות המבצעיות של חיילי המילואים

הרמטכ"ל הודיע על צעדים דרמטיים בעקבות הקיצוץ בתקציב צה"ל. 70 גדודי מילואים לא ייקראו לתעסוקה, גם אלה שכבר זומנו. קיצוץ נרחב גם באימוני המילואים והסדיר

מאיומים למעשים: הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ הודיע הערב על שורה של צעדים בניסיון להתמודד עם הקיצוץ בתקציב הביטחון. בראשם: ביטול כל התעסוקות המבצעיות של כל גדודי המילואים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההחלטה של הרמטכ"ל נועדה להקטין את ההוצאות של צה"ל. ביטול התעסוקות נכנס לתוקף באופן מיידי, וכך גם זימונים לתעסוקות שכבר נשלחו לחיילים - בוטלו. המשמעות: 70 גדודי מילואים לא יבצעו השנה תעסוקות.

גם באימונים מקצץ הצבא. הרמטכ"ל הודיע כי מעתה יתאמנו רק יחידות חי"ר ושיריון, שלהן תכניות אופרטיביות במקרה של התפתחות ביטחונית. בנוסף, גם היקף האימונים במסגרת הצבא הסדיר יצומצמו משמעותית: כל התרגילים המטכ"ליים שתוכננו לשנה הקרובה בוטלו.

קיצוץ גם בפעולות החינוך והרווחה

במסגרת דיון של פורום המטה הכללי אמר הרמטכ"ל שצה"ל ימשיך לפעול על פי עקרונות של צבא צנוע, ויצמצם את פעילות החינוך, האירועים החברתיים ותקציבי הרווחה בצה"ל.

בחודש שעבר אישרה הממשלה את תקציב המדינה לשנים 2013-2014. בין ההחלטות שהתקבלו, קיצוץ של שלושה מיליארד שקלים מתקציב הביטחון. זאת לאחר שהושגה פשרה על תקציב הביטחון, המוקש המרכזי שעמד במרכז הדיונים.

המחלוקת על היקף הקיצוץ בביטחון נפתרה בקבינט המדיני-ביטחוני, שאישר את החלטת ראש הממשלה בנימין נתניהו על קיצוץ של שלושה מיליארד שקלים, במקום ארבעה, כפי שדרש האוצר. ההחלטה הזו התקבלה פה אחד. נתניהו הסביר את החלטתו נוכח האתגרים והאיומים על מדינת ישראל.