בשל כשל טכני: נחיתת חירום למסוק קוברה

צוותים טכניים של חיל האוויר הוזעקו היום לטפל במסוק קוברה שביצע נחיתת חירום ליד קריית גת. רק לפני כחודש, חיל האוויר השיב את מערך מסוקי הצפע (קוברה) לפעילות מלאה, לאחר שקורקע בעקבות התרסקות המסוק בשפלה. בנושא נפתח תחקיר בצה"ל

מסוק קוברה. ארכיון (דובר צה"ל)

שוב - תקרית בטיחות בחיל האוויר. הפעם זה קרה סמוך לקריית גת, כשמסוק קוברה ביצע נחיתת חירום בשל כשל טכני. צוותים של חיל האוויר הוזעקו למקום כדי לטפל בתקלה. בשל תוואי השטח שלא איפשר חילוץ קרקעי, נישא כלי הטיס בידי מסוק יסעור להמשך טיפול. מדובר צה"ל נמסר כי בנושא נפתח תחקיר.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רק לפני כחודש, מערך מסוקי הצפע (קוברה) חזר לפעילות מלאה, לאחר שקורקע בעקבות התרסקות המסוק בשפלה. בתאונה בשפלה נהרגו סא"ל נעם רון ורס"ן ארז פלקסר.

"איבדנו שניים מטובי הלוחמים כתוצאה מתקלה טכנית", אמר אז מפקד חיל האוויר אלוף אמיר אשל. "למערך הצפע יש חשיבות רבה מהבחינה המבצעית. המצב סביבנו דינמי ורווי איומים וזה מחייב מוכנות של חיל האוויר בכלל המערכים שלו".

אשל הוסיף כי "הצפע רלוונטי מאוד למתרחש בגבולות ומעבר להן, והיה חשוב מאוד להחזיר אותו לטיסה. התנאי המרכזי היה ההבנה העמוקה של מה קרה ולמה. עוד לא סיימנו את החקירה עד תומה, אבל לשים את האצבע על הבעיות אנחנו יודעים".

לפני כחודש פרסם צה"ל את מסקנות תחקיר תאונת המסוק. צוות התחקיר לבדיקת נסיבות התאונה, בראשות אלוף-משנה נ', הציג למפקד חיל האוויר אלוף אמיר אשל, את הממצאים ואת מסקנות הביניים, מהם עולה כי התרסקות המסוק התרחשה בעקבות שבר באחד מלהבי רוטור הזנב. המסקנות הוצגו גם למשפחות ההרוגים.

מדובר צה"ל נמסר כי התאונה לא נגרמה כתוצאה מטעות אנוש של הטייסים או מגיל המסוק, וכי התחקיר הצבאי יימשך עד להשלמתו והוא כולל חקירה מעמיקה של חיל האוויר בשיתוף החברה יצרנית המסוק Bell.