גנץ סייר בצפון והרגיע: "האזור שקט, חזק ואיתן"

הרמטכ"ל סייר בגזרה המתוחה ואמר כי "כוחות צה"ל עוקבים אחרי המתרחש, דרוכים, ערוכים ונכונים לכל פעולה". גנץ ציין כי התושבים שומרים על שגרת החיים והדגיש: "צה"ל מוכן לכל משימה כפי שלא תתפתח"

"נדע להגיב בעוצמה", יעלון בצפון (אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ סייר הבוקר (שישי) בגזרת הצפון ועקב מקרוב אחר הכוננות הגבוהה של כוחות צה"ל בעקבות החשש מתגובה לחיסול הגנרל האירני ואנשי חיזבאללה בסוריה - שיוחס לישראל. "כוחות צה"ל עוקבים אחרי מה שמתרחש במרחב, מאוד דרוכים, מאוד ערוכים, מאוד נכונים לכל פעולה שתידרש", אמר גנץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הסתובבתי בכלל הגזרה. הצפון יפה מאוד, כמו תמיד נחמד לחזור לכאן", הוסיף הרמטכ"ל. "הציבור חי את שגרת חייו הנכונה עשה את צעדי הדריכות הנדרשים. בסך הכל צפון שקט, חזק, איתן".

גנץ הבהיר כי "צה"ל מוכן לכל משימה כפי שלא תתפתח, יפעל בשיקול דעת מצד אחד, אבל בנחישות ובעוצמה הנדרשת מצד שני".

"חשוב להמשיך לשמור על קור רוח" (אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

מוקדם יותר הבוקר הגיע שר הביטחון משה (בוגי) יעלון להערכת מצב במפקדת פיקוד הצפון והבהיר: "עלינו להיות ערוכים ומוכנים לכל ניסיון לאתגר אותנו, נוכח הקריאות הנשמעות בצד השני".

במהלך הערכת המצב, בהשתתפות אלוף הפיקוד אביב כוכבי, ראש אמ"ץ אלוף יואב הר אבן ובכירי הפיקוד, קיבל שר הביטחון סקירות על מוכנות הכוחות בגזרה הצפונית.

"חשוב להמשיך לשמור על קור רוח וסבלנות, ולדעת להגיב באופן המתאים ביותר, כזה שיבהיר לכל מי שינסה לפגוע בנו, שלא נסבול התגרויות מכל גזרה שהיא", אמר יעלון. "ישראל תראה בממשלות, במשטרים ובארגונים שמעבר לגבולה הצפוני אחראיים למתרחש משטחם, ותדע לגבות מחיר בכל מקרה של פגיעה בריבונות הישראלית, באזרחים ובחיילים".

שר הביטחון הדגיש: "לא נסבול נסיונות לפגוע בנו ונדע להגיב בעוצמה כלפי כל ניסיון שכזה". הוא קרא לתושבי הצפון ולמטיילים באזור לשמור על שגרה ולהישמע להוראות צה"ל במידת הצורך. "נמשיך לפעול בנחישות, באחריות ובשיקול דעת כדי לשמור על ביטחונם של אזרחי ישראל", סיכם שר הביטחון.