יעלון: "נגיב בעוצמה לכל ניסיון לפגוע בנו"

על רקע המתיחות והכוננות מחשש לתגובה על החיסול בסוריה, קיים שר הביטחון הערכת מצב בפיקוד צפון והבהיר: "לא נסבול התגרויות מכל גזרה שהיא". יעלון אמר כי "ישראל תדע לגבות מחיר בכל מקרה של פגיעה בריבונותה, באזרחים ובחיילים"

"נדע להגיב בעוצמה", יעלון בצפון (אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

בצל המתיחות בצפון והעלאת הכוננות של צה"ל מחשש לתגובה, בעקבות חיסול הגנרל האירני ואנשי חיזבאללה בסוריה בתחילת השבוע, הגיע הבוקר (שישי) שר הביטחון משה (בוגי) יעלון להערכת מצב במפקדת פיקוד הצפון. יעלון הבהיר: "עלינו להיות ערוכים ומוכנים לכל ניסיון לאתגר אותנו, נוכח הקריאות הנשמעות בצד השני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הערכת המצב, בהשתתפות אלוף הפיקוד אביב כוכבי, ראש אמ"ץ אלוף יואב הר אבן ובכירי הפיקוד, קיבל שר הביטחון סקירות על מוכנות הכוחות בגזרה הצפונית.

"חשוב להמשיך לשמור על קור רוח וסבלנות, ולדעת להגיב באופן המתאים ביותר, כזה שיבהיר לכל מי שינסה לפגוע בנו, שלא נסבול התגרויות מכל גזרה שהיא", אמר יעלון. "ישראל תראה בממשלות, במשטרים ובארגונים שמעבר לגבולה הצפוני אחראיים למתרחש משטחם, ותדע לגבות מחיר בכל מקרה של פגיעה בריבונות הישראלית, באזרחים ובחיילים".

שר הביטחון הדגיש: "לא נסבול נסיונות לפגוע בנו ונדע להגיב בעוצמה כלפי כל ניסיון שכזה". הוא קרא לתושבי הצפון ולמטיילים באזור לשמור על שגרה ולהישמע להוראות צה"ל במידת הצורך. "נמשיך לפעול בנחישות, באחריות ובשיקול דעת כדי לשמור על ביטחונם של אזרחי ישראל", סיכם שר הביטחון.

"חשוב להמשיך לשמור על קור רוח" (אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

אתמול, לראשונה מאז התקיפה בסוריה בתחילת השבוע - שיוחסה לצה"ל - איים גם המשטר בדמשק להגיב. שר ההגנה הסורי ביקר את יחידות הצבא הפועלות בדרום המדינה ואמר כי "לצבא הסורי יש היום יותר כוח ונחישות להילחם בטרוריסטים ובראשם ישראל".

בצה"ל הבהירו אתמול כי תגבור הכוחות באזור הגבולות עם סוריה ועם לבנון לא נובע מהתרעות קונקרטיות, אלא מבוצע כחלק מהיערכות למספר אפשרויות תגובה שונות על התקיפה שיוחסה לישראל.

במסגרת הגברת הכוננות צפויה תנועה מוגברת של חיילים וכלי רכב צבאיים בכבישי הצפון. עם זאת, הוחלט אמש בצה"ל, בתום הערכת מצב, כי לא יהיה עוצר יציאות בסוף השבוע הקרוב.