הרמטכ"ל: "נעמוד על המשמר"

על רקע הדיווחים על העברת מערכות ה-S-300 ומטוסי מיג חדישים לסוריה, פרסם הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ ברכה לרגל 65 שנה לצה"ל בה הצהיר כי ישראל תעמוד על המשמר אל מול האיומים. "מול אתגרים חדשים וישנים, קרובים ורחוקים נמשיך לעמוד על המשמר", אמר

כשברקע הדיווחים הסותרים על העברת מערכות ה-S-300 לסוריה ומטוסי ה"מיג" לסוריה, הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ פרסם היום ברכה לציון 65 שנה לצה"ל. "מול אתגרים חדשים וישנים, קרובים ורחוקים נמשיך לעמוד על המשמר" הצהיר הרמטכ"ל בסרטון לציון האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ב-65 שנות קיומו של צה"ל הפכנו מאוסף של פרטים, בוגרי מחתרות, עולים חדשים, ניצולי שואה לארגוני לחימה שטרם הקמת המדינה ומהם לצבא מגובש ומאומן, חדשני ומתקדם, ערכי ומוסרי", הוסיף גנץ בברכה.

היום, בעוד הדיווחים הסותרים על מועד מערכת ההגנה מפני טילים S-300 הועברה או לא הועברה לסוריה נמשכים, אמר מנכ"ל חברת "מיג" כי בכוונת רוסיה להעביר לסוריה מטוסים צבאיים חדישים. על פי הדיווח, רוסיה התחייבה לספק לסוריה 10 מטוסי קרב מסוג מיג-29 ודנה על פרטי מכירתם למדינה עם משלחת של בכירים סורים שהגיעו למוסקווה.

לאחרונה התייחס הרמטכ"ל להידרדרות המצב בחזית הצפונית והזהיר את הנשיא הסורי אסד כי אם ההסלמה תימשך הרמה תהפוך למרחב לא נוח עבורו. "אם הוא ידרדר את רמת הגולן הוא יצטרך לשאת בתוצאות של העניין. אינני אדם מתלהם, אולם נצטרך לדעת להגן. בסך הכול, המציאות ברמת הגולן איננה יציבה - היא הולכת ומתערערת.