בכיר ישראלי טוען: "חלק ממערכת ה-S-300 כבר בדמשק"

להצהרות הנשיא אסד מאמש לפיהן חלק ממשלוח טילי ה-S-300 הגיעו לישראל, מצטרף היום גורם מישראל. עיתון ה"ניו יורק טיימס" מדווח כי בכיר ישראלי עלום שם אמר כי חלק ממערכת הטילים המתקדמת כבר הגיע לסוריה

האם מערכת טילי ה-S-300 החלה להגיע לסוריה? עיתון ה"ניו יורק טיימס" ציטט הבוקר בכיר ישראלי עלום שם שטוען כי דמשק כבר קיבלה לידיה חלק מציוד של מערכת הטילים S-300. בכך הצטרף הבכיר לדבריו של הנשיא הסורי בשאר אסד מאמש, לפיהם חלק מהמערכת כבר נמצאת בידיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי הגורם הישראלי המערכת מגיעה בחלקים ולא כיחידה אחת: "אפשרי שחלקים מהמערכת כן הגיעו לדמשק. זה לא מגיע ארוז בקופסה אחת, אלא נשלח בחלקים מרוסיה לסוריה". עם זאת, כך על פי הדיווח - סייג הגורם את האפשרות שחלקי המערכת כבר הפכו למבצעיים וכי אין ראיות לכך שטילי הנ"מ המתקדמים עצמם הגיעו לידיו של משטר אסד.

עם זאת, הלילה דיווחה רשת החדשות האמריקנית "פוקס ניוז" כי מערכת הטילים או חלקים ממנה עדיין לא הגיעו לידי אסד. גורם רוסי אישר את הדיווח הזה וטען אף הוא כי חלקים מהמערכת לא הגיעו לסוריה. אתמול צוטט גורם ישראלי אחר שטען שבירושלים בודקים את דבריו של אסד בעניין המשלוח שכבר הגיע כביכול לידיו. "אין בידי מידע מעבר למה שדווח. אנחנו בוחנים את הדברים", אמר הגורם הרשמי שביקש להישאר בעילום שם. 

"S-300 בידי חיזבאללה? סכנה קיומית לישראל"

אסד בריאיון, אמש (חדשות 2)
שר הביטחון לשעבר ח"כ בנימין (פואד) בן-אליעזר התייחס הבוקר לסוגיית ה-S-300: "אסד אמר דבר אחד נכון והוא שהעסקה הרוסית-סורית אכן יצאה לפועל. כנראה שפוטין לא שעה לקריאות נתניהו והעסקה יצאה לדרך", אמר בריאיון לתוכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל.

לדבריו, המערכת עדיין לא מהווה סכנה לישראל משום שאם הגיעה לידי אסד, היא נמצאת בידיים של מדינה ולא של ארגון טרור. "ברגע שמערכת ה-S-300 תתחיל לנוע לכיוון חיזבאללה - אז יהיה מדובר בסכנה למדינת ישראל. מדובר בטיל ארוך טווח ומדויק שאסור לנו לתת לו ליפול לידיים של ארגון טרור. כאן לישראל יש זכות להגן על תושביה", הבהיר בן-אליעזר.