"פגיעה בישראל ובמערב - כמו פגיעה גם בניגריה"

לאחר הפשיטה אמש על העיר קאנו שבצפון ניגריה בה נתפסה תחמושת רבה הכוללת טילים נגד טנקים, רימונים ועשרות אלפי מקלות דינמיט, סיפר קצין בצבא המקומי על התחושות במדינה: "פגיעה באינטרסים מערביים וישראלייים כמוה כפגיעה באינטרסים שלנו", אמר. בחודש פברואר נעצרה במדינה חוליית טרור ש"הופעלה על ידי אירן"

"כמו פגיעה בעם הניגרי". חיילים במדינה (חדשות 2)

יממה לאחר חשיפת תא הטרור ומחסן הנשק של חיזבאללה בניגריה, סיפר קצין בצבא המקומי על התחושות במדינה האפריקנית והצהיר כי פגיעה באינטרסים של המערב כמוה כפגיעה בניגריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"רק אלוהים יודע אם חוליית הטרור שחשפנו התכוונה לפגוע גם במטרות בתוך ניגריה. בין אם הם רצו לפגוע במטרות ישראליות או מערביות, זה לא היה עובר בקלות", סיפר הקצין לסוכנות הידיעות AP לאחר הפשיטה אתמול על הבית בעיר קאנו שבצפון המדינה, בו נתגלה מחסן נשק שכלל תחמושת רבה.

"בין אם הם שאפו לפגוע באינטרסים ישראליים או מערביים, זה בהחלט מנוגד לאינטרסים של ניגריה. תושבים רבים בניגריה עבדו במערב ובישראל והמאפיינים של אותן מדינות טבועים בהם, כך שפגיעה בהן היא כמו פגיעה בעם הניגרי", הוסיף הקצין.

"תשתית החיזבאללה שנתפסה תכננה לבצע פיגועים נגד מטרות ישראליות"

אמש הודיעו רשויות הביטחון בניגריה כי חשפו במדינה תשתית של חיזבאללה שתכננה לבצע פיגועים נגד מטרות ישראליות. על פי הדיווחים, מדובר בשני תאים המונחים על ידי ארגון הטרור השיעי הלבנוני.

סוכנות הידיעות רויטרס ציטטה את דובר הצבא בעיר קאנו שבצפון המדינה, שאמר כי השלושה נעצרו בין התאריכים 16 ל-28 במאי. בפשיטה על ביתו של אחד מפעילי הארגון חשפו כוחות הביטחון 11 טילים נגד טנקים, ארבעה מוקשים נגד טנקים, כדורים לאקדח, 21 מטולי רימונים ויותר מ-11 אלף מקלות דינמיט.

בחודש פברואר עצרה המשטרה החשאית בניגריה חוליית טרור שהופעלה ככל הנראה על ידי אירן ובין היתר תכננה התנקשות בשליט צבאי לשעבר ואספה מודיעין על גורמים אמריקנים וישראלים במדינה.

שירות הביטחון הניגרי, שמתפקד כמנגנון ביון ומודיעין פנים במדינה המאוכלסת ביותר באפריקה, לא סיפק פרטים באשר לזהותם של מפעילי החוליה. עם זאת, חשפו שם כי נעצרו עד כה שלושה חשודים, ובהם מנהיג הקבוצה, וזאת לפני שהספיקו להוציא את תוכניותיהם אל הפועל.