ניגריה: "שלושה אנשי חיזבאללה נעצרו לאחר שתכננו לפגוע בישראלים"

דובר הצבא בעיר קאנו שבצפון המדינה הודיע כי בפשיטה על בית השלושה נתפסה תחמושת רבה הכוללת טילים נגד טנקים, רימונים ועשרות אלפי מקלות דינמיט. בחודש פברואר נעצרה במדינה חוליית טרור ש"הופעלה על ידי אירן"

רשויות הביטחון בניגריה הודיעו כי חשפו במדינה תשתית של חיזבאללה שתכננה לבצע פיגועים נגד מטרות ישראליות. על פי הדיווחים, מדובר בשני תאים המונחים על ידי ארגון הטרור השיעי הלבנוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סוכנות הידיעות רויטרס ציטטה את דובר הצבא בעיר קאנו שבצפון המדינה, שאמר כי השלושה נעצרו בין התאריכים 16 ל-28 במאי. בפשיטה על ביתו של אחד מפעילי הארגון חשפו כוחות הביטחון 11 טילים נגד טנקים, ארבעה מוקשים נגד טנקים, כדורים לאקדח, 21 מטולי רימונים ויותר מ-11 אלף מקלות דינמיט.

שלח חוליה לפגוע בישראלים? נסראללה (חדשות 2)

לפני כשלושה חודשים: חוליית טרור ש"הופעלה על ידי אירן" נעצרה בניגריה

בחודש פברואר עצרה המשטרה החשאית בניגריה חוליית טרור שהופעלה ככל הנראה על ידי אירן ובין היתר תכננה התנקשות בשליט צבאי לשעבר ואספה מודיעין על גורמים אמריקנים וישראלים במדינה.

שירות הביטחון הניגרי, שמתפקד כמנגנון ביון ומודיעין פנים במדינה המאוכלסת ביותר באפריקה, לא סיפק פרטים באשר לזהותם של מפעילי החוליה. עם זאת, חשפו שם כי נעצרו עד כה שלושה חשודים, ובהם מנהיג הקבוצה, וזאת לפני שהספיקו להוציא את תוכניותיהם אל הפועל.

"תחמושת רבה בבית החשודים" (חדשות 2)

"החשודים ביצעו לכאורה פעולות מעקב ואיסוף מודיעין בהצלחה, לקראת פעולה אפשרית", דיווחה דוברת המשטרה המקומית, מרילין אוגר. "המנהיג עצמו צילם כמה תמונות של מרכז חב"ד בלאגוס - שאותן שלח למפעיליו".

"המפעילים האירנים ביקשו ממנהיג החולייה לאתר ולאסוף מודיעין אודות מרכזים ציבוריים ובתי מלון מרכזיים אותם נוהגים לפקוד ישראלים ואמריקנים לעיתים תכופות, וזאת לצורך ביצוע מתקפות עתידיות", צוטטה אותה דוברת בסוכנות הידיעות AFP.