החיילת שנפגעה במטווח חזרה לפלוגה: "היה חשוב לשמור על דמות המפקדת"

נעמה יהל, מ"כית הטירונים שנפגעה לפני כשנה במהלך מטווח שבה נורו לעברה בשוגג ארבעה כדורים חיים - שבה היום אל בסיס ההדרכה של חיל המשטרה הצבאית שבו היא משרתת. "פתאום לא להיות כאן הרבה זמן זה כיף ומוזר", סיפרה בהתרגשות

המ"כית נעמה יהל, שנפצעה קשה בתאונה במטווח צה"לי חזרה היום לאותה יחידה שבה נפצעה, שם ירתה בה אחת החיילות בטעות ארבעה כדורים - אחד מהם פגע סנטימטרים מליבה. היא עברה תהליך שיקום ארוך בן חמישה חודשים וכעת היא מדברת לראשונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשנה שעברה, יהל, אז מ"כית צעירה בת 20, נכנסה עם החיילות שלה למטווח שגרתי בבסיס. אחת החיילות העבירה את הנשק למצב אוטומטי, בנסיבות שעדיין נחקרות, לחצה על ההדק והכדורים נורו לכל עבר. ארבעה מהם פגעו בנעמה שעמדה מאחורי קו היורים.

"מבחינתי זה יום שהתחיל כרגיל", שחזרה. "התעוררתי רק יום אחרי זה בשמונה בבוקר. זה היה אחד המטווחים האחרונים והייתי אמורה לצאת שבוע לאחר מכן לקורס קצינים. נורא התעקשתי להיות בפנים עם החיילות שיורות ולא בחוץ". 

התעקשה להיות עם החיילות. יהל (חדשות 2)

הכדורים פגעו שלושה סנטימטרים בלבד מהלב

הכדור שפגע לנעמה בחזה - היה שלושה סנטימטרים בלבד מהלב. "הכדורים פגעו בידי השמאלית, בחזה וברגליים. רק במזל לא נפגעה שום עצם. ההורים שלי אומרים שבחוסר המזל הזה יש המון מזל, עוד אמרו שאמרתי שכואב לי", הוסיפה. "אני לא זוכרת שהרגשתי שכאב לי ומה שהיה לי חשוב שהחיילות לא יראו אותי במצב כזה - לשמור על הדמות שלי כמפקדת כל הזמן".

לאחר שנפצעה החלה נעמה בתהליך שיקום ארוך. במשך כל התקופה היא הקפידה לשמור על קשר עם הפלוגה ורק חיכתה לעלות שוב על מדים. השבוע, אחרי חמישה חודשי שיקום, היא חזרה. "פתאום לא להיות כאן הרבה זמן זה כיף ומוזר".  ברחבת המסדרים, מאות מטרים בלבד מאזור המטווח, ארגנו לה מסיבת הפתעה. 

"היא חזרה הביתה", אמרה חברתה לפלוגה. "זה היה מובן מאליו שהיא תחזור בשבילי. חיכינו לה. זה כמו פאזל - חתיכה אחרונה שנכנסה". תחקיר האירוע טרם הסתיים, אבל הפרטים הטכניים פחות מעניינים את החברים של נעמה. הם מתרכזים בה ובמה שעבר עליה באותם רגעים.

"אחרי שבוע הבנו שזה עניין של זמן עד שהיא חוזרת. היא נלחמה והנה בסוף היא הצליחה", אמר סא"ל אריאל דוידי, מפקדה של נעמה. "עכשיו היא כבר מחפשת את האתגר הבא, ואפילו מקווה להפוך לקצינה יום אחד. אל המטווח היא עדיין לא חוזרת, זה עוד קשה לה מדי, אבל במקרה של נעמה כנראה שגם על הקושי הזה - היא תתגבר".