שר החוץ הסורי: "אם ישראל תתקוף - נגיב מיידית"

בריאיון לתחנת הטלוויזיה הלבנונית "אל-מיאדין", שיגר וואליד אל-מועלם מסר חריף להנהגה בישראל. "אופי התגובה שלנו יהיה בהתאם להיקף התקיפה", אמר. אתמול הזהיר שר החוץ יעלון מפני העברת טילי S-300 מרוסיה לסוריה: "נדע מה לעשות"

משטרו של בשאר אסד ממשיך לשגר איומים לעבר ישראל: בריאיון לתחנת הטלוויזיה "אל מיאדין" הלבנונית, אמר שר החוץ הסורי, וואליד אל-מועלם, כי אם צה"ל יתקוף בשטח ארצו - תהיה לכך "תגובה מיידית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מעתה ואילך, כל תקיפה ישראלית תענה בתקיפה סורית מיידית", אמר אל-מועלם. "אופי התגובה יהיה בהתאם לאופי התקיפה". בדברים האלה ממשיך שר החוץ הסורי לחזק את הקו בו נוקט המשטר הסורי מאז התקיפה האחרונה במדינה שיוחסה לישראל, קו שעלול "לסנדל" את סוריה לתגובה בתקיפה עתידית. עד השבועות האחרונים, נהגה סוריה להתעלם, גם בדיבורים, מתקיפות בשיטחה שיוחסו לישראל.

בנוסף, התייחס אל מועלם לאפשרות של פעולה נגד ישראל שתגיע מרמת הגולן. "אם יהיו קבוצות התנגדות שירצו לבצע פעילות בחזית הגולן  - המשטר הסורי לא יעצור בעדן", הבהיר.

שר החוץ הסורי: "אופי התגובה - בהתאם לתקי (AP)

אתמול אמר שר הביטחון משה (בוגי) יעלון כי משלוח הטילים הרוסים המתקדמים מסוג S-300 - טרם יצא לסוריה. "כמובן שמבחינתו זה איום", אמר. "בשלב הזה איני יכול להעיד שיש האצה בעסקה, המשלוחים עוד לא יצאו לדרך, אני מקווה גם שלא ייצאו ואם יגיעו חס וחלילה לסוריה נדע מה לעשות".

מוקדם יותר אתמול שבה רוסיה והבהירה כי היא מתכוונת לספק את טילי ה-S-300 המתקדמים למשטר אסד. סגן שר החוץ סרגיי ריבקוב אמר כי הטילים נגד מטוסים יסייעו במניעת התערבות צבאית חיצונית במלחמת האזרחים.

ריבקוב הדגיש, בהתייחסו למערכת ה-S-300, כי הטילים הם "גורם מאזן" שיסייע לבלום כמה "חמומי מוח" באזור אם יחליטו על התערבות צבאית בסוריה. הוא תקף גם את החלטת אירופה על הסרת האמברגו ואמר שהיא פוגעת בסיכויי ההצלחה של הוועידה שמתוכננת לחודש הבא בשוויץ. "זהו נזק מיידי לסיכוי שהוועידה הבינלאומית תצליח", אמר, "ההחלטה פוגעת בסיכויים לשלום".