חשד לתג מחיר: תשעה רכבים וטרקטור הוצתו

תושבי הכפרים זאבידת ומארג' נאג'ה התעוררו הבוקר לגלות כלי רכב מוצתים וכתובות, שהזכירו את שמו של אביתר בורובסקי, שנרצח בפיגוע דקירה בצומת תפוח לפני כחודש. "ד"ש מאביתר הי"ד", נכתב שם בין היתר

שוב חשד לתג מחיר, הפעם בשלושה יישובים פלסטינים במקביל - בבקעת הירדן: תושבי הכפרים זאבידת , מארג' נאג'ה ורנתיס גילו הלילה עשרה כלי רכב שהוצתו ובהם טרקטור. בנוסף, רוססו כתובות הקושרות לכאורה את המעשים לפיגוע הדקירה בצומת תפוח לפני כחודש, שבו נרצח אביתר בורובסקי מיצהר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביישוב מארג' נאג'ה הסמוך ליריחו התגלו 4 כלי רכב שניזוקו, ועל קיר סמוך רוססה הכתובת "ד"ש מאביתר הי"ד". בזבידאת שבצפון הבקעה הוצתה מכונית אחת שלה נגרם נזק של ממש, וכן שלוש מכוניות נוספות, ובהן טרקטור. הכתובת "30 לאביתר הי"ד" נכתבה בסמוך.

מכונית שהועלתה באש (דוברות מחוז ש"י)

גם בכפר רנתיס נגרם הלילה נזק לשתי מכוניות ורוססה הכתובת "ד"ש מאביתר". חוקרי היחידה למאבק בפשיעה לאומנית במחוז ש"י יצאו לשתי הזירות לאסוף ראיות וממצאים במקום. גם כוחות הביטחון מעורבים בחקירת האירועים.

בצה"ל ציינו כי הם רואים בחומרה אירועים מסוג זה אשר מסיתים את תשומת ליבם של כוחות הביטחון ממשימתם העיקרית - להילחם בטרור ולהגן על אזרחי מדינת ישראל, ומערערים את היציבות הביטחונית באזור.

תג מחיר במארג' נאג'ה (דוברות מחוז ש"י)

האם פעולות תג מחיר יוכרו כמעשי טרור?

לפני כשבועיים פורסם בחדשות 2 כי לאחר עשרות פעולות "תג מחיר" שגרמו לישראל נזק מדיני בעולם, הוחלט בישיבת משרד המשפטים להביא לממשלה הצעה שתכיר במבצעי פעולות תג מחיר כארגון טרור - הכרזה משפטית שמשמעותה הכבדה משמעותית בעונשים שניתן להטיל עליהם.

את הישיבה הובילה שרת המשפטים ציפי לבני, שהחליטה לקיים דיון המשך בנושא. המשמעות של ההכרזה עליהם כארגון טרור היא אפשרות להשית עליהם עונשים כבדים בהרבה מאלו שמוטלים עליהם היום, כשהם מואשמים בעיקר בוונדליזם.

כלי רכב נוסף שהוצת (דוברות מחוז ש"י)

כבר לפני שלוש שנים השב"כ והמשטרה הציעו לעשות זאת, אך ראש הממשלה נתניהו התנגד למהלך. בישיבה אמרה השרה לבני שהעברת פעילות הטרור לתוך תחומי מדינת ישראל היא עליית מדרגת חמורה ביותר בעלת השלכות מרחיקות לכת.

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ היה תקיף מכולם: "היינו צריכים לעשות את זה מזמן, זו מחתרת טרור לכל דבר ועניין". לעת עתה השר אהרונוביץ' הגדיל את היחידה למלחמה בפשיעה לאומנית מתוך תקציב משרדו, למרות הקיצוצים.