אזעקה נוספת במסגרת "נקודת מפנה" נשמעה ברחבי הארץ

תרגיל "נקודת מפנה 7" נמשך ובמסגרתו נשמעה צפירה נוספת ברחבי הארץ. התושבים התבקשו להיכנס למרחבים המוגנים או לחדרי המדרגות, ולשהות בהם כעשר דקות לאחר הישמע האזעקה. כיצד להתגונן ומדוע יש צורך באזעקה נוספת? התשובות בפנים

יורדים למקלט. ארכיון (רויטרס)

אזעקה שנייה תוך יממה נשמעה הערב בשעה 19:05 כחלק מתרגיל העורף הלאומי "נקודת מפנה 7" שהחל אתמול. מטרת האזעקה הפעם - לתרגל את היערכות התושבים בזמן שהותם בבתים בעת מלחמה.

רוצים לקבל עדוכנים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גם בשעה 12:30 נשמעה אזעקה עולה ויורדת במרבית אזורי הארץ. תלמידי בית הספר עזבו את הכיתות ואזרחים נכנסו למרחבים המוגנים. התושבים התבקשו לשהות כ-10 דקות לאחר האזעקה במרחב המוגן.

לאור פניית הרשויות המקומיות ולאחר הערכת מצב בצה"ל, הוחלט כי ביישובים הסמוכים לגדר רצועת עזה, בטווח של בין 7-0 ק"מ, לא תופעל התרעה ברדיו האזורי. ההתרעה בסלולר ובביפר תפעל כבשאר הארץ.

מתרגלים מתקפת טילים לא קונבנציונאליים

במסגרת התרגיל רחב ההיקף מתרגלים כוחות הביטחון ומספר גופים אזרחיים את מוכנות העורף למקרה של מתקפת טילים לא קונבנציונאליים. תרגיל העורף הלאומי הוא תרגיל שנתי שנקבע ותוכנן מראש לפי תכנית העבודה השנתית של צה"ל. פיקוד העורף ממליץ לתושבים להיערך למצבי חירום כבר בשגרה.

מתרגלים מתקפה. היום (דו"צ)

ברדיו נשמעה ההודעה הבאה: "ברגעים אלה מתקיים תרגיל העורף הלאומי, הינכם מתבקשים להיכנס למרחב מוגן ולשהות בו 10 דקות. לפרטים נוספים ניתן לפנות למרכז המידע של פיקוד העורף בטלפון 1207 או באתר האינטרנט". בטלוויזיה יופיע כיתוב: "תרגיל עורף לאומי, היכנס למרחב מוגן".

הנהגים שנמצאים בזמן האזעקה בנהיגה, התבקשו לעצור בצד הדרך, לצאת מהרכב ולהיכנס למבנה או למחסה קרוב. לאחר עשר דקות, התאפשר לצאת מחדרי המיגון.

יש לכם שאלות נוספות על תרגיל העורף הארצי? הכנסו לכתבה