תרגיל העורף הגדול: גם חברי הכנסת נכנסו למרחבים המוגנים

בשעה 12:30 נשמעה בכל רחבי הארץ אזעקה עולה ויורדת, במהלכה נתבקשו כלל האזרחים לתרגל התפנות למרחבים המוגנים ולשהות בהם כ-10 דקות. להוראות פיקוד העורף נשמעו גם בכנסת ישראל, שם נכנסו חברי הכנסת למרחבים המוגנים. ביניהם, היה גם ראש הממשלה בנימין נתניהו. צפו

רק תרגיל - גם בכנסת ישראל ובמשכן הנשיא: חברי הכנסת ששהו במשכן בזמן שנשמעה אזעקת התרגול העולה והיורדת בכל רחבי הארץ נשמעו להוראות פיקוד העורף - והתפנו מיד למרחבים המוגנים הפזורים במשכן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרחב המוגן הסמוך ללשכת יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין התפנו מספר חברי כנסת שהיו במקום בהם סגן השר אופיר אקוניס, יו"ר הקואליציה יריב לוין וחברי הכנסת חמד עמאר ומשה פייגלין (הליכוד ביתנו) וגם יפעת קריב (יש עתיד). כמותם, התפנו גם רבים מעובדי הכנסת שתרגלו את הכניסה למרחב המוגן. בכיר חברי הכנסת שהתפנו היה ראש הממשלה בנימין נתניהו, שעשה את דרכו למרחב המוגן יחד עם עובדי משרדו.

"התרגול חשוב במיוחד לאור האירועים האחרונים שפקדו את ירושלים בסבב הלחימה האחרון בעזה", אמר יו"ר הכנסת אדלשטיין לאחר הישמע האעזקה ובעת ששהה במרחב המוגן. "כולם צריכים להיות מוכנים - גם אנחנו כאן בכנסת. חברי הכנסת תודרכו מראש - ומי שלא תודרך בעקבות התרגיל הזה, יבין מה עליו לעשות בעת אירוע דומה", הוסיף.

הנשיא פרס יורד למקלט (דוברות הנשיא)

"זה לא צחוק - יש להיערך"

עוד הדגיש יו"ר הכנסת כי ההיענות לתרגיל טובה מאוד - לפחות ממה שנראה היה במשכן הכנסת, בו ישנם מספר מרחבים מוגנים שביניהם כמה מהחדרים בהם נערכות הוועדות. גם ח"כ אקוניס הדגיש את חשיבות הכניסה למרחב מוגן: "זה לא צחוק, יש להיערך גם כאן כמו שמצופה".

ח"כ פייגלין מתפנה, היום (חדשות 2)

אנשי משמר הכנסת פעלו מבעוד מועד ופעלו לפי הנחיות פיקוד העורף על מנת לקיים את התרגיל ולהתכונן כיאות לתרחיש אמת. חברי הכנסת אמנם לא רצו במהירות למרחבים המוגנים, אך נשמעו להוראות, נכנסו אליהם - ואף שהו בהם כ-10 דקות בהתאם להנחיות.

תרגיל העורף, היום (דו"צ)

גם נשיא המדינה שמעון פרס ירד למקלט יחד עם כל העובדים של בית הנשיא כדי לתרגל את מוכנות העורף ואף וקרא לראשי הערים ולמוסדות בכל רחבי הארץ לוודא שהעורף מוגן והמקלטים והמרחבים המוגנים מוכנים לקליטה ולהגנת האזרחים בשעת חירום. בערי המרכז נרשמה אדישות יחסית לתרגיל.