היום: שתי אזעקות יישמעו במסגרת תרגיל העורף הלאומי

השבוע נערך תרגיל של פיקוד העורף ברחבי הארץ ובמהלכו צפויות להישמע היום שתי אזעקות ברחבי הארץ. מה זה אומר לגבינו? מה עליי לעשות בזמן שנשמעת אזעקה? מה קורה אם אני בעבודה או ברכב? האם מישהו בכלל בודק שהאזרחים מתרגלים? ומה כל זה אומר על כוננות למלחמה קרובה? כל השאלות והתשובות

פעולות שיכולות להציל חיים. תרגיל העורף, (חדשות 2)

במסגרת תרגיל העורף הלאומי שהחל אתמול, יישמעו היום ברחבי הארץ שתי אזעקות, בצהריים ובערב, במטרה לדמות מקרה של נפילת טילים בשטח מדינה ישראל ומלחמה ממושכת. האזעקה הראשונה תישמע בשעה 12:30, כדי לתרגל את הציבור במקום העבודה ואת התלמידים במוסדות החינוך. האזעקה השנייה תישמע בשעה 19:05, כדי לתרגל היערכות בבית עם המשפחה. במקומות מסויימים תישמע אזעקה שונה עולה ויורדת.

רוצים לקבל עדוכנים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עם הישמע קול האזעקה, הציבור מתבקש לאתר את המרחבים המוגנים ולשהות בהם במשך 10 דקות. אתמול החל שבוע החירום הלאומי במהלכו מתרגלים כוחות צה"ל וגופים אזרחיים את מוכנות העורף למקרה של מתקפת טילים לא קונבנציונאליים.

לאור פניית הרשויות המקומיות ולאחר הערכת מצב בצה"ל, הוחלט כי ביישובים הסמוכים לגדר רצועת עזה, בטווח של בין 7-0 ק"מ, לא תופעל מחר התרעה ברדיו האזורי במסגרת תרגיל 'נקודת מפנה 7'. ההתרעה בסלולר ובביפר תפעל כבשאר הארץ.

ברדיו תישמע ההודעה הבאה: "ברגעים אלה מתקיים תרגיל העורף הלאומי, הינכם מתבקשים להיכנס למרחב מוגן ולשהות בו 10 דקות. לפרטים נוספים ניתן לפנות למרכז המידע של פיקוד העורף בטלפון 1207 או באתר האינטרנט". בטלוויזיה יופיע כיתוב: "תרגיל עורף לאומי, היכנס למרחב מוגן".

הנהגים שנמצאים בזמן האזעקה בנהיגה, מתבקשים לעצור בצד הדרך, לצאת מהרכב ולהיכנס למבנה או למחסה קרוב. אם לא ניתן להגיע למבנה או למחסה יש לצאת מהרכב, לשכב על הקרקע ולהגן על הראש באמצעות הידיים. במקרה שלא ניתן לצאת מהרכב, יש לעצור בצד הדרך ולהמתין 10 דקות.

בשעה 12:30 יתבקשו התלמידים לעזוב את הכיתות ולהיכנס למרחבים המוגנים לפי זמן ההתרעה בכל אזור.

מתרגלים מתקפת טילים. תרגיל, ארכיון (AP)

אם לא ניתנה הנחיה אחרת - לאחר 10 דקות ניתן לצאת ממיגון. חשוב להתרחק מחפצים לא מזוהים או מרקטה המונחת על הארץ. במקרה כזה, יש להרחיק סקרנים ולהודיע למשטרה. יש להמשיך ולהאזין להנחיות באמצעי התקשורת.

תרגיל העורף הלאומי הוא תרגיל שנתי שנקבע ותוכנן מראש לפי תכנית העבודה השנתית של צה"ל. פיקוד העורף ממליץ לתושבים להיערך למצבי חירום כבר בשגרה.