אחרי הסערה: חיילי הנח"ל החרדי הושבעו

הערב התקיים ללא הפרעות טקס השבעת חיילי גדוד הנח"ל החרדי בגבעת התחמושת, בנוכחות חברים ובני משפחה נרגשים. החשש ממהומות, שבעקבותיו תוכנן בתחילה טקס מצומצם בבסיס האימון של הגדוד, לא התממש: "אסור שחייל ייפגע כי הוא חרדי"

הטקס עבר ללא מהומות (חדשות 2)

אחרי שבשבוע שעבר טקס השבעת החיילים החרדים עורר סערה, הערב נשבעו עשרות מחיילי גדוד הנח"ל החרדי. הטקס התקיים בגבעת התחמושת בירושלים, תחת איומים של גורמים קיצוניים להפר את הסדר בזמן הטקס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות שבתחילה הוחלט בצה"ל לקיים את הטקס במתכונת מצומצמת בבסיס האימון של הגדוד, מחשש להתפרעויות, הטקס המקורי בגבעת התחמושת עבר הערב ללא אירועים מיוחדים, וכוחות המשטרה ומשמר הגבול המתוגברים שהגיעו לאבטח את המקום, נותרו ללא עבודה.

טקס ההשבעה היה קצר במיוחד ובמהלכו הדגישו מפקדיהם של החיילים את חשיבות גיוסם במיוחד בעת הזו. הטקס נחתם בשירת התקווה ולאחר מכן בשירת "אני מאמין". בין הבאים לתמוך בטקס היו רבים מבני משפחותיהם וחבריהם של החיילים החרדים, כמו גם סגן שר הדתות ח"כ אלי בן דהן שאמר שמדובר במעמד מרגש: "כרב וכקצין בשירות מילואים, אני מברך את החיילים על הגעתם למעמד זה. כל אחד ואחד מהם, החליט להתגייס על מנת להגן על עם ישראל".

"אני מאמין" (חדשות 2)

"אסור שחייל חרדי ייפגע כי הוא לובש מדים"

יעקב לייבי, חרדי שהגיע לתמוך הערב בחיילים הנשבעים, אמר לחדשות 2 באינטרנט: "אנחנו רוצים להביע תמיכה באותם חיילים שלא מצאו את עצמם ב'תורתם אומנותם'. אסור לפגוע במסלולי הגיוס החרדי. אנחנו באים לקרוא קריאת זעקה נגד גורמים קיצוניים בציבור החרדי שבאים ומשפילים ומסיתים וממש פוגעים פיזית בחיילים, שכל חטאם שהם מסתובבים עם מדים. באנו לומר שרוב הציבור מתנגד להם - אסור שחייל ייפגע מילולית או פיזית רק כי הוא לובש מדים".

במהלך העצרת ההמונית שהתקיימה בשבת שעברה נגד גזירות הגיוס, הותקף חייל חרדי שעבר בשכונת מאה שערים כשהוא לבוש מדים. החייל, שניסה להימנע מעימות, לא ענה תחילה להמונים שזרקו לעברו מודעות ועלוני נייר. הם אף כינו אותו "חרד"ק" - כינוי גנאי לחרדים המתגייסים. בתגובה, כשהחלו הרוחות להתלהט, פנה החייל אל המקללים בניסיון להבין מדוע הם תקופים אותו.

לאחר דקות ארוכות שבהן היה מוקף על ידי ההמון, לווה החייל על ידי בלשי משטרת ירושלים אל מחוץ להפגנה. זמן קצר לאחר מכן התנפלו המפגינים פעם נוספת על החייל מאחר שלא התרחק מספיק מהמקום לטעמם.