נתניהו: "ישראל היא המדינה המאוימת ביותר בעולם"

"האיומים על העורף הישראלי התגברו משמעותית בשנים האחרונות", הבהיר רה"מ והזהיר: "יהיה קשה להגיע למיגון מושלם." דיווח: סוללת משגרי קרקע-קרקע הוצבה באירן

ראש הממשלה בנימין נתניהו הצהיר הבוקר כי "האיומים על העורף הישראלי התגברו משמעותית בשנים האחרונות - ישראל היא המדינה המאוימת ביותר בעולם". ובזמן שהדברים נאמרים בירושלים, מאירן מגיעים דיווחים על פריסת משגרי טילים ארוכי טווח חדשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום בפתיחת ישיבת הממשלה לאיומים על מדינת ישראל, לרגל פתיחת שבוע החירום הלאומי. "אנחנו נערכים לכל תרחיש", אמר. "בשנים האחרונות אנחנו משפרים משמעותית את מוכנות העורף מול התקפות אלה וגם התקפות אחרות. אנחנו משקיעים מיליארדים כדי שהעורף יהיה מוגן יותר ומוכן יותר - מכיפות ברזל ועד צופרים, מיקלוט, מיגון, שיפור מערכות ההתרעה".

נתניהו הוסיף כי חלק משינויי המיגון והחקיקה כבר באו לידי ביטוי במבצע "עמוד ענן" בעזה, אך הבהיר כי "צריך לזכור שיהיה קשה להגיע למיגון מושלם. בסופו של דבר, שום מיגון איננו יכול להוות תחליף לכוח המחץ של צה"ל ולכוח העמידה והחוסן של הציבור הישראלי בזמן ההתקפה".

אירן הציבה סוללת טילי קרקע-קרקע

סוכנות ידיעות אירנית דיווחה היום כי אירן הציבה מספר רב של משגרי טילי קרקע-קרקע ארוכי טווח. על פי הדיווח, שר ההגנה גנרל אחמד והידי הצהיר כי הנשקים יאפשרו לכוחות האירניים "למחוץ את האויב" על ידי שיגור סימולטני של טילי קרקע-קרקע.

על פי הערכות, בידי אירן נמצאים טילי קרקע-קרקע שיכולים להגיע לטווח של כ-2,000 קילומטרים, טווח המסכן את ישראל ואת בסיס ארצות הברית באזור המזרח התיכון.