מצרים: סיכלנו הברחת עשרות רקטות ומאות כלי נשק לעזה

צבא מצרים הודיע כי עצר הבוקר הברחות אמצעי לחימה שהיו אמורים לעבור דרך המנהרות ברפיח לתוך רצועת עזה. משלוחי הנשק הגדולים נתפסו במהלך פעילות של הצבא בסיני נגד חוליות טרור. משלוח נשק נוסף, שעל פי ההערכות יועד גם הוא לארגוני הטרור בעזה, נתפס בגבול מצרים-לוב

הנשק שנתפס בדרכו לעזה (פייסבוק)

במסגרת המאבק של שלטונות מצרים בחוליות הטרור הפועלות בחצי האי סיני, תפס היום הצבא המצרי כמות גדולה של טילים, כלי נשק, תחמושת וכלי רכב רגע לפני שהוברחו במנהרות של רפיח לרצועת עזה.

דובר צבא מצרים, קולונל אחמד מוחמד עלי, פרסם היום בעמוד הפייסבוק שלו הודעה שבה סיפר על שני משלוחי נשק גדולים שנתפסו בסיני. בשלל שנתפס מצאו אנשי הצבא 17 טילי קרקע-אוויר, 8 טילים נגד מטוסים, טיל RPG אחד, וכמות גדולה של חומרי נפץ לייצור רקטות.

במהלך חיפושים אחרי מבצעי פעולות טרור בסיני, עצר הצבא המצרי משלוח נוסף שהיה אמור להגיע עזה וכלל 110 רובים חדישים ולצידם כמעט 4,000 כדורים. כמו כן נתפסו 90 אופנועים, 45 כלי רכב, עשרות מיכלי דלק וכמה טונות של מלט.

למעלה ממאה כלי רכב נעצרו בדרכם לרצועה (פייסבוק)

משלוח נוסף נתפס בגבול מצרים-לוב 

שתי ההברחות האלה מצטרפות למשלוח נוסף שנעצר הבוקר בגבול מצרים-לוב ובו היו 14 טילי גראד ו-130 רובים שהובלו על רכב ללא לוחית רישוי. לא ברור מה היה יעד ההברחה, אבל ההערכות הן שגם המשלוח הזה היה אמור להגיע בסופו של דבר לארגוני הטרור בעזה.

המשלוח שנעצר בגבול מצרי-לוב (פייסבוק)

בשבוע שעבר תקפו קיצונים איסלאמיים עמדה של צבא מצרים באזור אל עריש בצפון סיני בזמן שנסעו במשאית והחלו לירות מנשק אוטומטי. שבעה שוטרים וחיילים מצרים ששהו בעמדה נחטפו על ידי החמושים. אנשי הביטחון שוחררו לפני שלושה ימים, אך המאבק של שלטונות מצרים בקיצוניים בסיני נמשך.