רועי הרגיע את אביו: "אל תדאג, אני לא נוגע בכלום"

בני משפחתו וחבריו של רב"ט רועי אלפי מספרים על בחור "שתמיד חייך ואהב לעזור לכולם". קרוביו אמרו כי אביו חשש מאוד מעיסוקו של בנו עם מוקשים. חייל שהיה עמו באימון: "הגענו הכי מוכנים ומוגנים, אנחנו לא מאמינים שזה מה שקרה"

רב"ט אלפי, יהי זכרו ברוך (פייסבוק)

בני משפחתו וחבריו של רב"ט רועי (ישראל) אלפי מגן יבנה, שנהרג אתמול במהלך פינוי מוקשים ברמת הגולן, מתקשים הבוקר לעכל את הבשורה המרה. דודתו סיפרה שרועי הרגיע את אביו, אשר חשש מעבודתו עם מוקשים ואמר לו: "אל תדאג, אני לא נוגע בכלום, יש איתי מ"פ". חייל שהיה עמו באימון סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "הכל קרה כל כך מהר. באמת שהגענו הכי מוכנים והכי מוגנים. אנחנו לא מאמינים שזה מה שקרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רב"ט אלפי, בן 19 מגן יבנה, התגייס להנדסה הקרבית רק לפני מספר חודשים. בצה"ל פתחו בחקירת נסיבות התאונה, שבמסגרתה ייבדק מדוע הופעל המוקש. "הוא היה בחור שאהב לעזור ותמיד חייך", סיפר הבוקר חברו.

קרוביו סיפרו כי הוא חלם להיות בגבעתי כמו אחיו. לדבריהם, אביו הזהיר אותו מפני העובדה עם המוקשים, אך הוא הרגיע אותו ואמר: "אל תדאג, אני לא נוגע בכלום, יש איתי מ"פ". דודתו סיפרה כי הוא היה בחור חייכן ומדהים: "פעם אחת המפקד אמר לו למחוק את החיוך, אז אמא שלו התקשרה למפקד ונזפה בו".

פיצוץ המוקש, אתמול (חדשות 2)

"תלמידים בוכים ברחבי בית הספר"

"אני אזכור אותך תמיד, איפה החיוך שלך עכשיו?", אמר בצער נאור אספיר, חבר קרוב של רועי שלמד איתו ומשרת כיום כמג"ב. "זה פשוט בלתי נתפס", סיפרה חברה נוספת לספסל הלימודים. "אי אפשר לעכל, הוא הבן אדם הכי טוב שאני מכירה, זה פשוט לא מגיע לנו הכאב הזה".

בבית הספר אורט רבין בגן יבנה שבו למד החייל קיבלו את ההודעה על מותו בצער רב. אמו של אלפי לימדה במשך שנים במקום ובעקבות האסון הוחלט לדחות אירוע מיוחד שתוכנן להערב. "משפחת אורט רבין המומים וכואבים את מותו של רועי אלפי ז"ל בוגר בית הספר ובנה של מרים אלפי חברתנו היקרה. תהה נשמתו צרורה בצרור החיים", נמסר מהנהלת המקום.

בשעות שחלפו מאז פורסם על דבר האסון, הפך בית הספר למוקד עלייה לרגל של חבריו הרבים של רועי. "התחושות פה מאוד קשות, אנחנו לא מצליחים להבין איך זה קרה והמשפחה פשוט בשוק", סיפר גורם בבית הספר.

המנהלת: ילד מדהים

בבית הספר הקימו פינת הנצחה על שמו עם ספר, פרחים, נרות ותמונה שלו. השיעור הראשון בבית הספר הוקדש לו והמורים שוחחו על המקרה עם היועצים הפסיכולוגים. "רועי היה ילד מאוד מיוחד ילד מדהים, כל הזמן מדברים על החיוך שלו, תמיד חייך, מנומס כבוד רב לכל הסובב והאווירה שהוא השרה בקרבנו זה מה שחרוט במוחנו", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט מנהלת בית ספר אורט רבין גן יבנה, מרי שפונץ.

"תלמידים בוכים ברחבי בית הספר. מורים בוכים ומביעים צער רב. הוא סיים שנה שעברה. כל השכבה שהגיוס ללוחמה היה להם מאוד חשוב, אחוז לוחמים גבוה. אמא שלו עבדה אצלנו שנים רבות והיא חלק מהמשפחה. הוא בוגר מגמת תקשורת אז דחינו את ערב התקשורת".

זירת האירוע, אתמול (חדשות 2)

אחיו אותר במקסיקו וחוזר להלוויה

מועד הלוויתו של אלפי טרם נקבע משום שאחיו נמצא במהלך טיול בדרום אמריקה ולא ניתן היה לאתר אותו תחילה. הוא עושה כעת את דרכו חזרה לישראל מברזיל. אלפי הותיר אחריו זוג הורים, שלושה אחים ואחות.

התאונה הקשה התרחשה אתמול בשעות אחר הצהריים במהלך פעילות שגרתית לפינוי מוקשים במסגרת הכשרת היסוד של חיל ההנדסה. החוליה שבה היה אלפי מצאה מוקש וסימנה אותו ומסיבה לא ידועה נגרם הפיצוץ שגרם למותו. גורמי צבא הסבירו אתמול כי מדובר במוקש שעל מנת להפעילו נדרש לחץ של כ-150 ק"ג.