תיעוד: הסורים יורים על הכוח הצבאי, צה"ל משיב אש

בעוד הרמטכ"ל בני גנץ מזהיר את אסד מהמשך ההידרדרות על הגבול הסורי, צה"ל שחרר תיעוד מהירי הלילה לעבר כוח החיילים הלילה. בתגובה, כפי שניתן לראות בסרטון, החיילים יורים טיל תמוז ומשמידים את העמדה הסורית. כך זה נראה

אחרי האזהרה של הרמטכ"ל - מגיע התיעוד של חילופי האש הלילה בגבול סוריה: צה"ל הפיץ סרטון שבו נראה הירי לעבר חיילים ברמת הגולן. כתוצאה מהירי נזק נגרם לרכב צבאי, אך אף חייל לא נפצע. בתגובה, שיגרו כוחות צה"ל טיל תמוז - שהשמיד את העמדה ממנה בוצע הירי.

רוצים לקבל עדוכנים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרמטכ"ל בני גנץ הגיב אחר הצהריים למצב המידרדר בגבול הצפון, ושלח מסר תקיף למשטר אסד. גנץ הזהיר מפני ההשלכות של המשך ההסלמה בגולן ואמר כי הרמה לא תהפוך למרחב נוח לנשיא סוריה. לדבריו, אם זה יקרה - "אסד יצטרך לשאת בתוצאות".

"בסוריה אנו רואים כי מתרחשים דברים, החל מהעברות אמצעי לחימה. אסד מזהיר, מדבר, מנחה ומעודד הרחבת הפעילות כנגד מדינת ישראל בממדים שונים וביניהם רמת הגולן", אמר גנץ. "הלילה, על סיור שלנו, שנמצא במובהק על גדר המערכת, יורים שלוש פעמים מעמדה סורית. נמאס - העמדה הושמדה".

גנץ בגבול הסורי, היום (דובר צה"ל)

"המציאות ברמת הגולן הולכת ומתערערת"

הרמטכ"ל הבהיר כי "לא נרשה שמרחב רמת הגולן יהפוך להיות מרחב נוח לאסד. אם הוא ידרדר את רמת הגולן הוא יצטרך לשאת בתוצאות של העניין. אינני אדם מתלהם, אולם נצטרך לדעת להגן. בסך הכול, המציאות ברמת הגולן איננה יציבה, היא הולכת ומתערערת."

הטלוויזיה הסורית דיווחה כי הירי אל עבר כוח צה"ל על גדר הגבול ברמת הגולן שהתרחש הלילה, בוצע על ידי הצבא הסורי. זאת, לאחר שלטענת הסורים, הסיור הצה"לי שעבר במקום חצה את קו הגבול הבינלאומי. מדובר צה"ל נמסר כי לא היו נפגעים באירוע וכי נגרם נזק קל לרכב בו נסעו החיילים. כוחות צה"ל הגיבו בירי מדויק לעבר מקור הירי, וזוהתה פגיעה מדויקת במטרה - הושמדה עמדה של צבא סוריה.

בהודעת הטלוויזיה הסורית נאמר כי צבא סוריה לוקח אחריות לירי. "כל תוקפנות עתידית של ישראל תיענה בתגובה סורית. טועה מי שחושב שאנחנו חלשים ומנסה אותנו", נאמר בהודעה. תגובה זו של סוריה, מגיעה לאחר שאסד, איים לפני מספר ימים כי תוקפנות נוספת מצד ישראל תיענה בתגובה סורית, בעקבות הפרסומים שלפיהם ישראל תקפה בדמשק משלוח של טילי נ"מ שיועדו לחיזבאללה.