הרמטכ"ל גנץ מזהיר: "אסד יישא בתוצאות אם המצב יידרדר"

לאחר הירי הסורי המכוון הלילה לעבר כוח צה"ל, התייחס הרמטכ"ל גנץ להסלמה הביטחונית בגולן. הוא הדגיש כי צה"ל לא יישאר אדיש לנוכח המתרחש: "אסד מזהיר, מדבר, מנחה ומעודד הרחבת הפעילות כנגד מדינת ישראל"

גנץ בגבול הסורי, היום (דובר צה"ל)

הרמטכ"ל בני גנץ מגיב להידרדרות הביטחונית בגבול הצפון, זאת לאחר שצבא סוריה הודה היום לראשונה שירה לעבר רכב צה"לי במכוון. הוא הזהיר את אסד מההשלכות של המשך ההסלמה בגולן ואמר כי הרמה לא תהפוך למרחב נוח לנשיא הסורי. הוא הזהיר כי אם זה יקרה, "אסד יצטרך לשאת בתוצאות".

רוצים לקבל עדוכנים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בסוריה אנו רואים כי מתרחשים דברים - החל מהעברות אמצעי לחימה", אמר גנץ. "אסד מזהיר, מדבר, מנחה ומעודד הרחבת הפעילות כנגד מדינת ישראל בממדים שונים וביניהם רמת הגולן. הלילה, על סיור שלנו, שנמצא מובהק על גדר המערכת, יורים שלוש פעמים מעמדה סורית. נמאס - העמדה הושמדה".

הרמטכ"ל הבהיר כי "אנחנו לא נרשה שמרחב רמת הגולן יהפוך להיות מרחב נוח לאסד. אם הוא ידרדר את רמת הגולן הוא יצטרך לשאת בתוצאות של העניין. אינני אדם מתלהם, אולם נצטרך לדעת להגן. בסך הכול, המציאות ברמת הגולן איננה יציבה - היא הולכת ומתערערת".

"אסד יצטרך לשאת בתוצאות" (דובר צה"ל)

הלילה: נזק לרכב צבאי מירי סורי

הלילה פתח כוח של צבא סוריה באש לעבר חיילי צה"ל בגולן לא היו נפגעים, אך נגרם נזק קל לכלי רכב צה"לי. הטלוויזיה הסורית דיווחה כי הירי אל עבר כוח צה"ל על גדר הגבול בוצע על ידי הצבא הסורי במכוון. זאת, לאחר שלטענת הסורים, הסיור הצה"לי שעבר במקום חצה את קו הגבול הבינלאומי.

בהודעת הטלוויזיה הסורית נאמר כי צבא סוריה לוקח אחריות לירי. "כל תוקפנות עתידית של ישראל תיענה בתגובה סורית. טועה מי שחושב שאנחנו חלשים ומנסה אותנו", נאמר בהודעה. תגובה זו מצד סוריה, מגיעה לאחר שהנשיא אסד, איים לפני מספר ימים כי תוקפנות נוספת מצד ישראל תיענה בתגובה סורית, בעקבות הפרסומים לפיהם ישראל תקפה בדמשק משלוח של טילי נ"מ שיועדו לחיזבאללה.