השר לעניינים אסטרטגיים שטייניץ: הנשיא הסורי אסד צריך ללכת

השר שטייניץ אמר בועדת החוץ והביטחון כי נפילת אסד תחליש את ציר הרשע של אירן וחיזבאללה. דבריו של שטייניץ עומדים בסתירה להתבטאויות ישראליות קודמות בנושא. בנוסף דיווח שטייניץ כי מספר מדינות אירופאיות תומכות באיום צבאי על אירן

השר לעניינים אסטרטגיים ח"כ יובל שטייניץ שובר את מעטה השתיקה של ההנהגה הישראלית בנושא הסורי: לדבריו, אם נשיא סוריה בשאר אסד יעזוב את השלטון, הדבר יחליש את "ציר הרשע" של אירן וחיזבאללה. "הדבר הנכון מבחינתנו הוא שהציר האירני יפסיק לשלוט בסוריה בדמותו של אסד", העריך שטייניץ, כך לפי דיווח שפורסם הבוקר בעיתון "מעריב".

רוצים לקבל עדוכנים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השר שטייניץ אמר את הדברים בועדת החוץ והביטחון אתמול, ועל פי הדיווח חלק מהנוכחים הסכימו עם הערכתו. שטייניץ הוסיף כי "ישראל עושה כל מאמץ למנוע העברת נשק מתקדם לארגוני הטרור".

דבריו של שטייניץ עומדים בסתירה לפרסומים בימים האחרונים, לפיהם ישראל מעוניינת בהישארותו של אסד בשלטו, בשל החשש מהשתלטות סונים קיצונים ומהתחזקות איום הטרור מסוריה. ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע חשש בפגישתו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין מהתחזקות הגורמים הקיצוניים במידה ושלטון אסד ייפול.

שטייניץ דן בדבריו גם בסוגיית הגרעין האירני, ואפשרות האיום הצבאי על אירן: "קיבלנו מסרים ממדינות שונות באירופה שאומרות לנו שהגיע הזמן להציב איום צבאי על אירן, משום שסנקציות בלבד לא מספיקות". כמו כן הדגיש שטייניץ כי האיום האירני על העולם "גדול פי 30 עד 50" מזה של קוריאה הצפונית.