צרפת מציגה - המירוץ למל"ט

בצרפת זקוקים למל"טים בדחיפות ומחפשים רכישה זריזה משתי המדינות היחידות שמוכרות כיום את הכלי - ישראל או ארצות הברית. "אנחנו צריכים את היכולות האלה בקרוב ומנהלים כרגע שיחות עם כל אחת מהן במטרה לרכוש אותם בטווח הזמן המיידי", אמר שר ההגנה הצרפתי

מל"ט ישראלי בדרך לצרפת ? (חדשות 2)

נציגים ממערכת הביטחון בצרפת שוחחו עם גורמים בישראל ובארה"ב בכוונה לרכוש מל"טים מודיעיניים כדי לשדרג את מערך התעופה של המדינה - כך טוען היום שר ההגנה הצרפתי ג'אן איב לה-דירייאן. כעת למעשה, מתמודדות שתי המדינות על החוזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר ההגנה הצרפתי טוען שבמהלך המבצע שהצבא הצרפתי ערך במאלי התברר שהכלים שבידי הצבא הצרפתי אינם מעודכנים ושלמודיעין חסרים כלי תצפית ומודיעין מתקדמים לשדה הקרב המודרני. במהלך הקרב, הצבא הצרפתי השתמש במלט"ים של צבא ארצות הברית מבסיס אמריקני בניג'ר.

"אנו צריכים את היכולות האלה בזמן הקרוב - כרגע יש שתי מדינות בעולם שבונות מל"טים - ארה"ב וישראל", אמר שר ההגנה לרשת הטלוויזיה I-TELE. "אנו מנהלים כרגע שיחות עם כל אחת מהן במטרה לרכוש אותם בטווח הזמן המידי".

העיתון המקומי לה-מונד מדווח היום שצרפת קיבלה את הצעת הפנטגון למכירת מל"טים מסוג "ריפר", ונכון לעכשיו ממתינים לאישור מכירה מהקונגרס, מה שככל הנראה יסתום את הגולל על ההתמודדות על העסקה. על פי הפרסום צרפת מחפשת עכשיו קניה של חמישה עד שבעה מל"טים, בעלות של כ-300 מיליון אירו.

בעבר, לפני חמישים שנה ויותר, צרפת הייתה למובילה בתחום התעשייה האווירית עם מטוסים כמו המיראג' ששירת גם בשורות הצבא הישראלי. מאז, תעשיית התעופה הצבאית הצרפתית נחלשה משמעותית.