נתניהו: "נמנע העברת נשק לחיזבאללה"

על רקע המתיחות הגוברת בין סוריה לישראל וחילופי האיומים האחרונים, הבהיר רה"מ כי ישראל תמשיך לפעול לסיכול העברת נשק מתקדם לחיזבאללה וארגוני טרור ואמר: "אנו עוקבים מקרוב ונערכים לכל תרחיש". דובר צה"ל: "הפרסום שלפיו ישראל מעדיפה את אסד בשלטון - מופרך"

על רקע הדיווח הבוקר בסאנדיי טיימס, שלפיו סוריה כיוונה טילים מתקדמים לעבר גוש דן לקראת אפשרות של תקיפה נוספת של חיל האוויר הישראלי, התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו למצב בסוריה והבהיר: "אנו נערכים לכל תרחיש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ישראל פועלת באופן אחראי, נחוש ושקול כדי להבטיח את האינטרס העליון של ישראל - וזה ביטחון אזרחי ישראל", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה. "אנו פועלים בהתאם למדיניות שקבענו, למנוע ככל האפשר זליגה של נשק מתקדם לחיזבאללה ולארגוני טרור. נפעל להבטיח את האינטרס הביטחוני של האזרחים גם בהמשך".

נתניהו הוסיף כי "הטלטלה המסלימה בסוריה" נמצאת במוקד "אחת התקופות הרגישות ביותר במזרח התיכון מזה עשרות שנים", והדגיש כי "ישראל עוקבת מקרוב אחר השינויים בסוריה".

בתוך כך התייחס היום דובר צה"ל תת-אלוף יואב (פולי) מרדכי לציטוט שפורסם אתמול בטיימס הלונדוני ויוחס לגורם מודיעין ישראלי בכיר, שאמר כי ישראל מעדיפה שאסד יישאר בשלטון על פני השתלטות של כוחות המורדים. "גורם מודיעיני עלום שם מצוטט בטיימס הלונדוני", כתב מרדכי בעמוד הפייסבוק שלו. "היות ומוכרת לי עמדת אגף המודיעין, אני מוצא את הציטוט לא אמין ואפילו מופרך. אנו ממשיכים לעקוב ולהיערך לכל תרחיש, בגזרה הצפונית כמו בכל גזרה אחרת, מה שלא מותיר לנו יותר מדי זמן להשערות עתידיות".

אסד: "ישראל מפעילה את המורדים"

אתמול האשים נשיא סוריה בשאר אסד כי ישראל "תומכת באופן ישיר בטרוריסטים - הן בסיוע לוגיסטי והן במידע היכן ואיך לתקוף". בריאיון לעיתון הארגנטיני "קלארין" אמר אסד כי בוצעה מתקפה על תחנת רדאר, המהווה חלק מההגנה האווירית ויכולה הייתה לאתר מטוסים זרים, ובמיוחד מטוסים ישראלים.

הבוקר דווח בסאנדיי טיימס הבריטי כי אסד הורה לצבא הסורי לכוון את הטילים המתקדמים ביותר שברשותו לתל אביב - ולשגר אותם אם חיל האוויר הישראלי יתקוף שוב בסוריה. לפני שבועיים פרסומים זרים טענו שצה"ל הפציץ טילים ותחמושת מתקדמת מאירן בשני אתרים בדמשק.

על פי הדיווח, לוויינים איתרו הכנות לפריסת טילי "תישרין" המסוגלים לפגוע, אם הם משוגרים מאזור דמשק, בכל חלק של מדינת ישראל. כל טיל מסוג זה מסוגל לשאת חומר נפץ במשקל של חצי טון. עוד דווח כי לווייני מודיעין עוקבים מזה זמן אורך אחר פריסת מערכת טילי הקרקע-קרקע מסוג "תישרין" על ידי הצבא הסורי.