יוזמה: תג מחיר יוגדר פעולת טרור

הצמרת המשפטית והמשטרתית ערכה ישיבה מיוחדת על פעולות "תג מחיר", במהלכה הוחלט להביא לממשלה הצעה שלפיה הן יוגדרו פעולות טרור. נראה כי המשטרה וצה"ל יגדירו את פעולות תג מחיר כפעולות טרור ויתייחסו אליהם בהתאם - כולל אנשי השב"כ ובתי המשפט

לאחר עשרות פעולות "תג מחיר" שגרמו לישראל נזק מדיני בעולם, נראה שהממשלה סוף סוף מחליטה להילחם בתופעה. בישיבה במשרד המשפטים הוחלט להביא לממשלה הצעה שתכיר באנשים המבצעים את פעולות תג מחיר כארגון טרור - הכרזה משפטית שמשמעותה הכבדה משמעותית בעונשים שניתן להטיל עליהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הישיבה הובילה שרת המשפטים ציפי לבני, שהחליטה לקיים דיון המשך בנושא. המשמעות של ההכרזה עליהם כארגון טרור היא אפשרות להשית עליהם עונשים כבדים בהרבה מאלו שמוטלים עליהם היום, כשהם מואשמים בעיקר בוונדליזם.

כבר לפני שלוש שנים השב"כ והמשטרה הציעו לעשות זאת, אך ראש הממשלה נתניהו התנגד למהלך. בישיבה אמרה השרה לבני שהעברת פעילות הטרור לתוך תחומי מדינת ישראל היא עליית מדרגת חמורה ביותר בעלת השלכות מרחיקות לכת.

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ היה תקיף מכולם: "היינו צריכים לעשות את זה מזמן, זו מחתרת טרור לכל דבר ועניין". לעת עתה השר אהרונוביץ' הגדיל את היחידה למלחמה בפשיעה לאומנית מתוך תקציב משרדו, למרות הקיצוצים.