ארגון פלסטיני לקח אחריות לירי על החרמון: "בוצע לרגל יום הנכבה"

ארגון פלסטיני בשם "גדודי החלל עבד אל-קאדר אל-חוסייני" הכריז כי הוא אחראי לירי פצצות המרגמה אתמול מסוריה לעבר רמת הגולן והחרמון. על פי הודעת הארגון, שפורסמה באינטרנט וכוללת סרטון שמראה לכאורה כיצד בוצע הירי, מדובר בציון יום הנכבה שחל אתמול

ארגון פלסטיני לא מוכר בשם "גדודי החלל עבד אל-קאדר אל-חוסייני" הכריז שהוא אחראי לירי פצצות המרגמה אתמול מסוריה לעבר רמת הגולן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסרטון, שבו נראים לכאורה אנשי הארגון מבצעים את הירי לעבר החרמון, הופץ אמש באינטרנט, אולם לפי שעה מהימנותו מוטלת בספק. בהודעה שפורסמה מטעם הארגון נכתב כי הירי בוצע לציון יום הנכבה ומטרתו לנקום את דם החללים הפלסטינים - לשון ההודעה.

לפחות שתי פצצות מרגמה נפלו אתמול בשעות הבוקר בגבול ישראל-סוריה סמוך לחרמון. בשני האירועים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בעקבות הנפילות, צה"ל החליט תחילה על סגירת מרחב החרמון למטיילים, אך לבסוף נפתח האתר מחדש.

ישראל לאסד: "אם תתקוף - משטרך יפול"

על רקע המשך זליגת הלחימה בסוריה לישראל, שולח אתמול בכיר ישראלי מסר תקיף במיוחד לנשיא אסד באמצעות העיתון "ניו יורק טיימס": תקיפה סורית בישראל תסכן את משטרך.

"ישראל נחושה להמשיך ולמנוע את העברת כלי הנשק לחיזבאללה", אמר לעיתון הבכיר, שסירב להזדהות בשמו. על פי הדיווח, ביומיים האחרונים קיבל הבכיר תדרוך על הנעשה בסוריה מפי גורמים רמי דרג והיום החליט לפנות אל העיתון ישירות.  

"העברת נשקים מתקדמים תערער את היציבות ותסכן את האזור כולו", הוא אמר, והזהיר את השלטון בדמשק כי "אם אסד יגיב בתקיפת ישראל, או ינסה לפגוע בה באמצעות שליחים, הוא יסתכן באיבוד השלטון - כי ישראל תגיב".

הפצצות נורו מכיוון שטח סוריה, וככל הנראה מדובר בזליגה של הלחימה בין כוחות האופוזיציה הסורית לבין כוחותיו של הנשיא אסד. ישראל שיגרה תלונה בנושא לכוחות האו"ם באזור ולאונדו"ף.