רקטת קסאם נורתה מעזה למועצה האזורית אשכול

נמשך טפטוף הרקטות לעבר יישובי מערב הנגב. באירוע לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. מוקדם יותר היום נורו שתי פצצות מרגמה משטח סוריה לעבר אזור החרמון. בעקבות זאת, הוחלט על סגירת האתר למבקרים - ורק שעות ספורות לאחר מכן הוא נפתח בשנית

לא היו נפגעים; הבוקר: 2 מרגמות מסוריה (AP)

ארגוני הטרור בעזה ממשיכים בירי לעבר שטח ישראל: אזעקת צבע אדום נשמעה אחר הצהריים בשטח המועצה האזורית אשכול שבמערב הנגב. שניות ספורות לאחר מכן התפוצצה רקטת קסאם בשטח פתוח - ולא גרמה לנפגעים או לנזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ירי הרקטה לדרום מצטרף לשתי פצצות המרגמה שנפלו הבוקר בגבול ישראל-סוריה, בסמוך להר החרמון. גם במקרה הזה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בעקבות הנפילות, הוחלט בצה"ל על סגירת האתר למבקרים - ולאחר זמן מה הוא נפתח מחדש.

הפצצות נורו מכיוון שטח סוריה, וככל הנראה מדובר בזליגה של הלחימה בין כוחות האופוזיציה הסורית לבין כוחותיו של הנשיא אסד. ישראל שיגרה תלונה בנושא לכוחות האו"ם באזור ולאונדו"ף.

הלחימה מתרחשת כעת באזור הכפר חאדר הסמוך לגבול, וזו אחת הסיבות לטעויות בהכוונת הפצצות, שגורמות לא פעם לירי בשוגג אל שטח ישראל.

פצצת מרגמה נוספת התפוצצה לפני כשבוע בשטח ישראל. הפצצה ששוגרה מסוריה נפלה באזור תל פארס שברמת הגולן. לילה לפני כן נורתה פצצת מרגמה נוספת לאזור - בשני המקרים לא היו נפגעים. בצה"ל אמרו גם אז כי מדובר בהמשך הזליגה ממלחמת האזרחים בסוריה, וכי לא מדובר בהתקפה מכוונת נגד ישראל. ביישובי הסביבה ממשיכים בשגרה מלאה.

אלוף פיקוד הצפון יאיר גולן ניסה להרגיע את הרוחות בגזרה בעקבות הפצצות שנורו לפני שבוע, ואמר כי יש מוכנות ודריכות בצפון וכי אין חשש מפרוץ מלחמה. "תמיד נכון להתכונן ולהתאמן, אבל אין רוחות מלחמה", הדגיש האלוף גולן.