שוב חשד לתג מחיר בצפון הארץ: "הפעולות הללו יובילו לתגובה מסוכנת"

פעולה שנייה תוך פחות מ-24 שעות: תושבי הכפר נין הסמוך לעפולה התעוררו היום וגילו לתדהמתם כי שניים מרכבי התושבים הוצתו, זאת סמוך לכתובת "לע"נ (לעילוי נשמת) אביתר". מדובר בדפוס פעולה דומה לזה שנצפה רק אתמול בכפר אום אל-קוטוף, שם יקיימו בצהריים התושבים הפגנת מחאה. המשטרה: "המקרה ארע לפני ימים"

שני רכבים חרוכים התגלו. כפר נין (bokra.net)

כ-24 שעות. זה הזמן שחלף בין החשד לפעולת תג מחיר אתמול לגילוי הרכבים המוצתים והכתובת בכפר נין, "לעילוי נשמת אביתר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שוב חשד לפעולת תג מחיר ביישוב ערבי בתחומי שטח מדינת ישראל - לאחר הפעולה שבוצעה אתמול בכפר אום אל-קוטוף בוואדי ערה, היום מדווחים תושבים בכפר נין שליד עפולה על ניסיון הצתה של שני רכבים, וריסוס כתובת - למען עילוי נשמתו של אביתר, המתייחסת לכאורה לאביתר בורובסקי, שנרצח בפיגוע בצומת תפוח לפני כשבועיים.

הכתובת שהתגלתה, תואמת לזו מאום אל-קוטוף. (bokra.net)

התושבים הזועמים הזהירו בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי "הפעולות הללו יובילו לתגובה מסוכנת". "מישהו צריך לשלוט במתנחלים שיוצרים תוהו ובוהו לא רק בשטחים אלא גם בתוך מדינת ישראל", הם אמרו היום, "המשטרה צריכה לעצור את מי שאחראי לפעולות בנין ובאום אל-קוטוף".

חברת הכנסת חנין זועבי מבל"ד הפנתה אצבע מאשימה לעבר המשטרה וטענה שהיא לא עושה מספיק כדי לעצור את הפעולות כנגד האזרחים הערבים. "אם זו הייתה פעולה דומה נגד יהודים, היו עוצרים אותם לפני שביצעו את הפעולה", טענה.

תושבי אום אל-קוטוף, בשיתוף עם וועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל וחברי כנסת ערבים, ייצאו היום להפגין בשעה שלוש בכניסה לכפר במחאה על המעשים. גם בצפת רוססו אתמול כתובות גנאי נגד ערבים.

המשטרה מסרה היום בתגובה לאירוע בכפר נין כי הוא בוצע כבר לפני כמה ימים, ורק הבוקר נודע למשטרה על האירוע. חקירה נפתחה בעניין, הרקע לפי שעה לא ידוע, וטרם נעצרו חשודים בביצוע המעשה.