פצצות מרגמה נורו אל החרמון

הבוקר נורו לפחות 2 פצצות מרגמה אל עבר מוצבי החרמון שבגבול סוריה ישראל. ב-2 האירועים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. ככל הנראה מדובר בזליגת הלחימה מסוריה. בצה"ל הורו תחילה לסגור את האזור, אך כעת הוא נפתח מחדש לכניסת מבקרים

פצצות על החרמון. ארכיון (חדשות 2)

לפחות 2 פצצות מרגמה נפלו הבוקר בגבול ישראל-סוריה סמוך לחרמון. בשני האירועים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בעקבות הנפילות, צה"ל החליט תחילה על סגירת מרחב החרמון למטיילים, אך לבסוף נפתח האתר מחדש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפצצות נורו מכיוון שטח סוריה, וככל הנראה מדובר בזליגה של הלחימה בין כוחות האופוזיציה הסורית לבין כוחותיו של הנשיא אסד. ישראל שיגרה תלונה בנושא לכוחות האו"ם באזור ולאונדו"ף.

הלחימה מתרחשת כעת באזור הכפר חאדר הסמוך לגבול, וזו אחת הסיבות לטעויות בהכוונת הפצצות, שגורמות לא פעם לירי בשוגג אל שטח ישראל.

פצצת מרגמה נוספת התפוצצה לפני כשבוע בשטח ישראל. הפצצה ששוגרה מסוריה נפלה באזור תל פארס שברמת הגולן. לילה לפני כן נורתה פצצת מרגמה נוספת לאזור - בשני המקרים לא היו נפגעים.

בצה"ל אמרו גם אז כי מדובר בהמשך הזליגה ממלחמת האזרחים בסוריה, וכי לא מדובר בהתקפה מכוונת נגד ישראל. ביישובי הסביבה ממשיכים בשגרה מלאה.

אלוף פיקוד הצפון יאיר גולן ניסה להרגיע את הרוחות בגזרה בעקבות הפצצות שנורו לפני שבוע, ואמר כי יש מוכנות ודריכות בצפון וכי אין חשש מפרוץ מלחמה. "תמיד נכון להתכונן ולהתאמן, אבל אין רוחות מלחמה", הדגיש האלוף גולן.