כך ישפרו בצה"ל את ראיית הטייסים

אנשי הרפואה האווירית של צה"ל יפתחו בקרוב בניסוי שמטרתו להציל את ראיית הטייסים. הסיבה: טייסים בשנות ה-40 לחייהם מדווחים על פגיעה בראייה לטווח קצר. התכנית: אפליקציה חדשנית תאמן את מוטוריקת הראייה

הטייסים יעברו ניסוי. ארכיון (חדשות 2)

לא רואים בעיניים: בחיל האוויר יחלו בקרוב בפיילוט שמטרתו לשפר את ראיית הטייסים, זאת לאחר שמחקרים גילו כי ראייתם לטווח קצר נפגעת במהלך שנות ה-40 לחייהם, מה שעלול לפגוע בתפקוד הטיסה. בניסוי ישתתפו כ-40 טייסים מכלל הטייסות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר באפליקציה חדשה של חברה ישראלית שתותקן בסמארטפונים של המשתתפים ותעבוד על מוטוריקת הראייה והיכולת של המוח לקלוט עצמים בטווח של 60 ס"מ ומטה. במקרה של הטייסים, הכוונה היא בעיקר לתא הטייס - פאנל המכשירים, מחשב הניווט, מפות וכדומה.

"האפליקציה תאמן את עיניי הטייסים ואנו מקווים שאם הניסוי יצלח, אנשי צוות האוויר לא יצטרכו משקפיים לטווח קרוב. זה ישפר משמעותית את התפקוד שלהם בפעילויות המבצעיות", סיפר לחדשות 2 באינטרנט מפקד הירפ"א (יחידת רפואה אווירית), סגן-אלוף ד"ר יובל, שבעצמו ישתתף בניסוי.

לדבריו, יותר מ-100 טייסים ביקשו להשתתף בבדיקה שתימשך מספר חודשים - שבתומה יוחלט האם התוכנה תותקן בטלפונים של כלל הטייסים בחיל.