תיעוד: המחבל נמלט וממשיך לדקור

סרטון מצלמת האבטחה בבית עסק ברחוב המסגר בתל אביב חושף את רגעי הדרמה במהלך הפיגוע בתל אביב: עשרות בני אדם נראים נמלטים על נפשם - כשהמחבל אחריהם, ממשיך לדקור ולפגוע בהם. כך זה נראה‎

הרגעים המצמררים בפיגוע בתל אביב: בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 Online ניתן לראות את המחבל שביצע הבוקר (רביעי) את פיגוע הדקירה בצומת מעריב בתל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון ניתן לראות כיצד המחבל, חמזה מתרוך בן ה-23, נמלט מהאוטובוס שבו ביצע את הפיגוע, ותוקף במקביל את העוברים והשבים ברחוב כשהסכין בידו. המצלמה אף תיעדה אותו כשהוא דוקר אישה אחת בגבה. הפצועה התמוטטה על הרצפה וטופלה על ידי שאר הנוכחים במקום.

מוקדם יותר היום חשפו סרטונים אחרים ממצלמות האבטחה במספר בתי עסק באזור רחוב המסגר בתל אביב את הבהלה הרבה בשניות שאחרי פיגוע הדקירה באוטובוס בצומת מעריב בעיר.

באחד הסרטונים נראית אישה כשהיא נמלטת לאחד הרחובות הסמוכים, בזמן שברקע נראים אנשים אחרים נמלטים בריצה מזירת הפיגוע. בשלב מסוים מתמוטטת האישה, ובהמשך היא מקבלת סיוע מאזרחים אחרים שחלפו במקום.

זירת הפיגוע בתל אביב (AP)

בפיגוע בקו 40 בצומת הרחובות קרליבך ומנחם בגין נפצעו 21 בני אדם, בהם ארבעה במצב קשה. בין הפצועים גם נהג האוטובוס שניסה להיאבק במחבל ונפצע באורח קשה. המחבל אותר בתום מרדף שערכו אחריו אנשי יחידת נחשון של שירות בתי הסוהר.

המחבל חמזה מתרוך

על פי הערכות המשטרה, המאבק של הנהג עם המחבל החל זמן קצר לפני צומת מעריב שבמרכז תל אביב ולכן שינה ביטון את נתיב הנסיעה הקבוע שלו ולא עלה על גשר מעריב. "זו הייתה תגובה מצוינת של נהג האוטובוס שהתנגד לתקיפה", שיבח אותו מפקד מחוז תל אביב במשטרה, ניצב בנצי סאו.

(AP)

בהערכת מצב שקיים מפכ"ל המשטרה דנינו עם מפקד המחוז וראש אגף מבצעים הוחלט על העלאת רמת הכוננות ושמירה על דריכות מבצעית בכל מחוזות המשטרה. המפכ"ל שיבח את כוח שירות בתי הסוהר שהביא לנטרול מהיר של המחבל.

21 פצועים בפיגוע (אסי דבילנסקי דוברות מד"א)