השיחה למד"א: "כל הגוף שלי דם"

בשיחה מצמררת לרשת הקשר של מד"א, מדווחת אחת הנפגעות בפיגוע בתל אביב על המחבל שהתנפל על הנוסעים באוטובוס בקו 40. "היה פיגוע באוטובוס!", היא זועקת, "הרבה אנשים פצועים מהסכין"

שעות ספורות לאחר פיגוע הדקירה הקשה בלב תל אביב נחשפת שיחה מצמררת של אחת מהנפגעות באוטובוס לרשת הקשר של מגן דוד אדום. "היה פיגוע באוטובוס", נשמעת האישה זועקת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בן אדם עם סכין, בן אדם באוטובוס, הרבה אנשים פצועים", נשמעת האישה צועקת ונאנקת מכאב. "יש גם פצועים גם מאחורה, אני לא יודעת איפה, אני מרגישה את כל הגוף שלי דם".

זירת הפיגוע בתל אביב

בשיחה נוספת נשמע אזרח שהיה בקרבת מקום כשהוא מתקשר להזעיק עזרה:

אזרח: דקרו אותה בראש, בבקשה להגיע לרחוב המסגר דחוף!

מוקד מד"א: מה קרה אדוני?

אזרח: יש דקירות סכין, ערבי דקר בחורה בראש.

מוקד מד"א: היא בהכרה? אמבולנס בדרך, כמה אמבולנסים בדרך. תהיה איתי, חשוב שתסביר לי מה קורה. איפה הדוקר?

אזרח: הדוקר ברח ורודפים אחריו משטרה ויורים בו.

מוקד מד"א: הבחורה בהכרה, זו שדקרו אותה בראש?

אזרח: כן כן, היא בוכה, היא בהכרה.

21 נפצעו בפיגוע (AP)

בפיגוע בקו 40 בצומת הרחובות קרליבך ומנחם בגין נפצעו 21 בני אדם, בהם ארבעה במצב קשה. בין הפצועים גם נהג האוטובוס שניסה להיאבק במחבל ונפצע באורח קשה. המחבל, שוהה בלתי חוקי תושב השטחים, אותר בתום מרדף שערכו אחריו אנשי יחידת נחשון של שירות בתי הסוהר.

המחבל לאחר שנתפס

על פי הערכות המשטרה, המאבק של הנהג עם המחבל החל זמן קצר לפני צומת מעריב שבמרכז תל אביב ולכן שינה ביטון את נתיב הנסיעה הקבוע שלו ולא עלה על גשר מעריב. "זו הייתה תגובה מצוינת של נהג האוטובוס שהתנגד לתקיפה", שיבח אותו מפקד מחוז תל אביב במשטרה, ניצב בנצי סאו.

לוחם יחידת נחשון שנטרל את המחבל

"קצת לפני מה שהיה בית מעריב שמעתי פתאום צרחות ליד הנהג", סיפרה אילנית ניאדות, נוסעת באוטובוס שבו אירע הפיגוע. "בהתחלה חשבתי שכמה אנשים רבים ופתאום ראיתי סכין ענקית. רצנו אחורה, התחלנו לצרוח והמחבל רדף אחרינו. ראיתי אנשים פצועים רצים, זה היה נורא ואיום".

(AP)

בהערכת מצב שקיים מפכ"ל המשטרה דנינו עם מפקד המחוז וראש אגף מבצעים הוחלט על העלאת רמת הכוננות ושמירה על דריכות מבצעית בכל מחוזות המשטרה. המפכ"ל שיבח את כוח שירות בתי הסוהר שהביא לנטרול מהיר של המחבל.