נסראללה: "סוריה תספק לנו כלי נשק שישנו את חוקי המשחק"

מנהיג חיזבאללה הבהיר כי משטר אסד ימשיך לחמש את ארגונו ושלח איום לעבר ישראל: "נעמוד לצד סוריה כדי לשחרר את הגולן ככל יכולתנו". הוא הבהיר כי הברית לא תישבר: "כפיתם מלחמה על סוריה במטרה להחליש אותם, אבל אנחנו נעמוד לצדם"

מזכ"ל חיזבאללה ממשיך להתגרות בישראל ומתייחס גם לתקיפה שביצע לכאורה צה"ל בסוריה: בנאום ששודר הערב בטלוויזיה הבהיר נסראללה כי "סוריה תספק לנו נשק איכותי וחזק יותר שישנה את כללי המשחק". הוא גם איים כי "הגולן הופך להיות זירה פתוחה, אנו מודיעים שנעמוד לצד סוריה כדי לשחרר את הגולן ככל יכולתנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אם מטרת התקיפה שלכם (ישראל) הייתה למנוע את התחזקות ההתנגדות, אז סוריה תספק להתנגדות כלי נשק מתוחכמים שלא היו לנו בעבר", הצהיר נסראללה. "ההתנגדות מוכנה לקבל כל אמצעי לחימה - גם אם הוא ישבור את מאזן הכוחות באזור".

מזכ"ל חיזבאללה הבהיר: "המלחמה שכפיתם על סוריה הופכת את האיום להזדמנות, כפיתם מלחמה על סוריה במטרה להחליש אותם, אבל אנחנו נעמוד לצדם".

"ניתן הכל לחיזבאללה". בשאר אסד (AP)

אסד: ניתן לחיזבאללה הכל

נשיא סוריה בשאר אסד צוטט היום בעיתון הלבנוני אלאחבר אומר כי הברית בין משטרו לבין חיזבאללה נשארת איתנה. "סוריה תיתן הכול לחיזבאללה בתמורה לתמיכה שלה בממשל בדמשק", אמר אסד.

אסד הבהיר גם שסוריה יכולה להגיב בקלות לתקיפות אוויריות מצדה של ישראל על ידי "ירי כמה רקטות לעברה". דבריו נאמרו בצל החשש של חיזבאללה, שמא התקיפות שביצע לכאורה צה"ל בסוריה ייגרמו להפסקת הסיוע של ממשל אסד לחיזבאללה.

"נגיב מיד לכל תקיפה ישראלית נוספת"

אסד אמר את הדברים במהלך פגישה שערך עם נציגים לבנונים בדמשק. אותם נציגים סיפרו לעיתון שנשיא סוריה הפגין ביטחון עצמי גבוה, והביע הכרת תודה גדולה לחיזבאללה. "בפעם הראשונה אנחנו מרגישים שאנחנו והם חיים באותו המצב", אמר להם. "החלטנו שאנחנו חייבים להתקדם לכיוונם ולהפוך לעם של התנגדות כמו חיזבאללה, למען סוריה והדורות הבאים". 

גם סגן שר החוץ הסורי התייחס לתקיפות שבוצעו ליד דמשק והזהיר: "נגיב באופן מיידי לכל התקפה ישראלית". בריאיון לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP אמר סגן השר פייסל מוקדד: "העברנו לכוחות הוראה להגיב מיידית לכל מתקפה ישראלית נוספת, ללא צורך באישור מהפיקוד העליון. התגובה הסורית נגד ישראל תהיה חזקה וכואבת".