סוריה: נגיב באופן מיידי אם ישראל תתקוף שוב

בדמשק מחריפים את הטון בעקבות התקיפות שביצע לכאורה חיל האוויר. סגן שר החוץ הכריז: "ניתנה הוראה להגיב מיד לכל תקיפה נוספת בלי צורך באישור מדרג גבוה יותר, התגובה שלנו תהיה חזקה וכואבת"

תקיפת נשק שיועד לחיזבאללה בדמשק (יוטיוב)

סוריה מחריפה את הטון נגד ישראל, בעקבות התקיפות באזור דמשק של נשק שיועד לחיזבאללה. סגן שר החוץ הסורי מזהיר היום: "נגיב באופן מיידי לכל התקפה ישראלית נוספת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP אמר סגן השר פייסל מוקדד: "העברנו לכוחות הוראה להגיב מיידית לכל מתקפה ישראלית נוספת, ללא צורך באישור מהפיקוד העליון. התגובה הסורית נגד ישראל תהיה חזקה וכואבת".

מוקדם יותר היום הבהיר נשיא סוריה בשאר אסד כי הברית בין משטרו לבין ארגון הטרור הלבנוני נשארת איתנה. "סוריה תיתן הכול לחיזבאללה בתמורה לתמיכה שלה בממשל בדמשק", צוטט אסד בעיתון הלבנוני אלאחבר.

"ניתן הכל לחיזבאללה". בשאר אסד (AP)

"יכולים להגיב בקלות לתקיפות"

אסד גם צוטט כאומר שסוריה יכולה להגיב בקלות לתקיפות אוויריות מצדה של ישראל על ידי "ירי כמה רקטות לעברה". דבריו נאמרו בצל החשש של חיזבאללה, שמא התקיפות שביצע לכאורה צה"ל בסוריה ייגרמו להפסקת הסיוע של ממשל אסד לחיזבאללה.

דבריו של אסד נאמרו היום במהלך פגישה שערך עם נציגים לבנונים בדמשק. אותם נציגים סיפרו לעיתון שאסד הפגין ביטחון עצמי גבוה, והביע הכרת תודה גדולה לחיזבאללה. "בפעם הראשונה אנחנו מרגישים שאנחנו והם חיים באותו המצב", אמר להם. "החלטנו שאנחנו חייבים להתקדם לכיוונם ולהפוך לעם של התנגדות כמו חיזבאללה, למען סוריה והדורות הבאים".

מתנגד למכירת נשק לסוריה. ג'ון קרי (AP)
 

קרי: מתנגדים למכירת נשק לסוריה

במקביל, אמר היום מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי כי בעבר התנגדה ארצות הברית לכך שרוסיה תשלח מערכות טילים לסוריה, מכיוון שהדבר נתפס בעיניה כאיום על ישראל. הוא הוסיף כי עמדתה לא השתנתה וכי וושינגטון "מעדיפה" שרוסיה לא תמשיך במכירת נשק לסוריה.

בימים האחרונים הפעילו גורמים בישראל לחץ על ארצות הברית, במטרה לעצור עסקה הנרקמת בין מוסקבה לדמשק למכירת סוללות טילים מתקדמות מסוג קרקע-אוויר, כך דיווח העיתון "וול סטריט ג'ורנל". הנשק הזה, הזהירו בישראל, יגביר באופן משמעותי את יכולתו של המשטר הסורי למנוע התערבות חיצונית במלחמת האזרחים במדינה.

על פי הדיווח, גורמים רשמיים בארה"ב אישרו בדיקת מידע שהועבר מישראל בדבר מגעים המתנהלים בין רוסיה לסוריה, למכירת טילים מסוג S-300, הנחשבים לטילים מתקדמים שיש ביכולתם להפיל מטוסי קרב. עם זאת, סירבו הרשויות בארצות הברית להגיד האם יש אמת בדיווח והאם טילים מסוג זה נמצאים בדרכם לאזורי הלחימה.