הלוחם שעצר את הדוקר משחזר: "רדפנו אחרי המחבל וירינו בו"

לוחמי שב"ס שהיו במשימת ליווי שגרתית זיהו את ההמולה באוטובוס שנסע סמוך אליהם. הם יצאו בזריזות מרכבם והחלו במרדף אחר המפגע: "המחבל התמוטט ונפל, אזקנו אותו והמתנו להגעת השוטרים למקום"

ערנותם של אנשי שירות בתי הסוהר שנסעו מאחורי האוטובוס שבו אירע פיגוע הדקירה בתל אביב הבוקר (רביעי) היא שמנעה ממנו להפוך לחמור הרבה יותר. צוות של יחידת נחשון שהיה בדרכו לבית המשפט למשימת ליווי שגרתית, זיהה את ההתנהגות החריגה באוטובוס ופתח במרדף אחרי המחבל שנמלט מהזירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היינו במשימת ליווי לבית המשפט, וסמוך לגשר מעריב זיהינו התקהלות גדולה ואנשים זועקים לעזרה", סיפר מישר בני בוטרשווילי. "האוטובוס התנדנד לצדדים, אמרתי ללוחמים שמשהו לא בסדר. אחרי חצי דקה ראינו את האוטובוס נעמד ברמזור ירוק והבנו שמתרחש כאן אירוע".

"מתחקור ראשוני הבנו שמדובר באירוע חבלני", סיפר בוטרשווילי. "דיברתי עם הנהג והוא הראה לי שהוא פצוע, חלק מהלוחמים עזרו לפצועים, חלקנו המשכנו במרדף אחרי המחבל".

"אני וצוות של שלושה לוחמים מיחידת נחשון זיהינו את המחבל ורדפנו אחריו", תיאר הלוחם. "ירינו לכיוון הרגליים, המחבל התמוטט ונפל, אזקנו אותו והמתנו להגעת השוטרים למקום".

זירת הפיגוע, הבוקר (לפחות 16 בני אדם נפצעו הבוקר, מתוכם שישה במצב קשה, לאחר שצעיר פלסטיני - שוהה בלתי חוקי - דקר נוסעים)

מפקד מחוז תל אביב במשטרה, ניצב בנצי סאו, בירך את לוחמי היחידה על פעילותם המהירה. "אני משבח את התושייה והפעילות של צוות יחידת נחשון של השב"ס", אמר ניצב סאו. גם השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' הודה ללוחמים על פעילותם: "כך אנחנו מצפים מקצינים ולוחמים להגיב כשיש מחבל משתולל ברחובות".

בפיגוע בתל אביב נפגעו 16 בני אדם, מתוכם ארבעה במצב קשה לאחר שהצעיר הפלסטיני, שוהה בלתי חוקי, החל לתקוף את הנוסעים במקום. על פי כל הערכות המשטרה, אומץ ליבם ופעולתם המהירה של לוחמי השב"ס מנעו אסון חמור אף יותר.