פיגוע דקירה בתל אביב: 21 נפצעו, מצבם של 4 מהם קשה

שוהה בלתי חוקי התנפל על נוסעים בקו 40 סמוך לגשר מעריב ת"א, דקר כמה מהם ונמלט מהזירה. לפחות 4 מהפצועים נפצעו קשה, המחבל נורה ע"י אנשי שב"ס שעבר במקום ועצרו אותו. חמאס: "זה מעשה גבורה"

פיגוע דקירה בלב תל אביב: 21 בני אדם נפצעו הבוקר (רביעי), מתוכם ארבעה במצב קשה, לאחר שמחבל דקר נוסעים בקו 40 בעיר ונמלט מהמקום. בתום מרדף נורה המחבל - שוהה בלתי חוקי תושב השטחים - ונוטרל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לשעה 07:30, באזור גשר מעריב בעיר, שלף המחבל סכין והחל לדקור את הנהג, שניסה להתנגד ונאבק במחבל. לאחר שדקר מספר נוסעים נמלט המחבל מהאוטובוס והחל בריצה לעבר רחוב המסגר.

(AP)

אנשי יחידת נחשון של שירות בתי הסוהר שנסעו מאחורי האוטובוס הבחינו בפעילות חריגה וזיהו את המחבל נמלט מהמקום. הכוח החל במרדף אחריו וסמוך לרחוב המסגר פתח לעברו באש וניטרל אותו לאחר שפגע ברגלו.

צוותי מגן דוד אדום שהגיעו למקום פינו לפחות 21 נפגעים לבתי החולים איכילוב ושיבא בתל השומר. מצבם של שישה מהפצועים מוגדר קשה, עוד שניים במצב בינוני והיתר במצב קל. המחבל, שמצבו מוגדר קל, פונה לבית החולים וולפסון בחולון.

"נהג האוטובוס נאבק עם המחבל וניסה להתנגד לתקיפה", אמר מפקד מחוז תל אביב במשטרה, ניצב בנצי סאו שהגיע למקום. "אני רוצה לציין את הפעילות המצוינת של צוות יחידת נחשון שהיה בנסיעה אחר האוטובוס, זיהה התנהלות חריגה והצליח לאתר את המחבל".

"נכנסתי לחניון וראיתי שני אנשים דקורים", סיפר עד ראייה לפיגוע. "ראיתי את המחבל עם סכין בורח. אחד הפצועים נפל על האוטו שלי. השכבתי אותו על הרצפה, הזמנתי אמבולנס ומשטרה ורציתי לראות איפה המחבל".

זירת הפיגוע בתל אביב

"הפיגוע הזה מצטרף למספר פיגועים שכבר היו בירושלים ובתל אביב", אמר השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' שהגיע לזירה. "קשה מאוד לאתר מפגע שמחליט לבצע פיגוע. אנחנו לא יודעים כרגע האם הוא היה מפגע בודד או שהייתה תשתית אבל מה שחשוב זה התגובה המהירה של כוחות הביטחון. כך אני מצפה מקצינים מלוחמים להגיב".

המחבל לאחר שנוטרל

בהכנת הידיעה השתתפו ניר דבורי, גלעד שלמור, יואב אבן ועזרי עמרם.