ילד מאחד היישובים בדרום הר חברון העליל על חייל: איים בנשק ואנס

חייל ביחידת הגששים נעצר במהלך פעילות לאבטחת יישובים, לאחר שילד בן שבע התלונן כי החייל איים עליו בנשקו ואף אנס אותו. בתום יומיים במעצר הוחלט לשחרר את החייל, לאחר שחקירת מצ"ח העלתה כי אין בתלונות ממש. גורם צבאי: "הילד שיקר, החייל נבדק בפוליגרף ונמצא דובר אמת"

החקירה לא העלתה דבר - החייל שוחרר. צילום (AP)

תקרית חמורה ביחידת הגששים של צה"ל: ילד בן שבע, תושב אחת ההתנחלויות בדרום הר חברון, טען כי חייל בדואי מהיחידה איים עליו בנשק ואנס אותו. עם זאת, חקירת מצ"ח שנפתחה בעקבות התלונה העלתה כי אין בה ממש והחייל שוחרר לאחר יומיים במעצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהפרטים עולה כי החייל הוצב באחד מהיישובים באזור במסגרת פעילות לאבטחת יישובים, ביחד עם חיילים נוספים מקורס מ"כים שבו לקח חלק. גורם צבאי סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי ילד מהיישוב התלונן כי חייל, שזהותו לא ידועה לו, כיוון כלפיו נשק ותקף אותו מינית.

"בנושא נפתחה חקירת מצ"ח שבמסגרתה זוהה החשוד בביצוע העבירה מקרב חיילי קורס מ"כים שביצעו הגנת יישובים ביישוב", מסר הגורם. עם קבלת התלונה נעצר החייל ושהה במעצר במשך יומיים, במהלכם תושאל על ידי חוקרי מצ"ח.

חבריו של החייל התגייסו לעזרתו

בעקבות מעצרו של החייל כתבו חבריו ליחידה מכתב לגורמים העוסקים בנושא, ובו הבהירו כי לא היו דברים מעולם, וכי לא ייתכן שהחייל ביצע את המעשים המיוחסים לו - מאחר שהיו איתו במשך כל זמן שהותו במקום.

הגורם הצבאי מסר כי "לא נמצא כל בסיסו לעדויות הקטין המתלונן. כמו כן, עדויות של קטינים נוספים שנכחו במקום העלו סתירות ביחס לתלונה המקורית". הוא הוסיף כי החייל נבדק בפוליגרף ונמצא דובר אמת וכי תלונתו של הילד הייתה שקרית. לאחר החקירה הוחלט לשחרר את החייל ממעצר ולהשיב אותו לפעילות סדירה ביחידתו. בעוד יומיים הוא צפוי לסיים את קורס המ"כים שבו השתתף.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בנושא התנהלה חקירת מצ"ח במקביל לחקירה של משטרת ישראל. עם מיצוי חקירת כלל המעורבים לא נמצא כל בסיס לתלונתו של הקטין והחשוד שוחרר ממעצר".