גיוס כשר: בימים בהם יזומנו בני ישיבות לצו ראשון לא יזומנו נשים‎

מאז אושר חוק הגיוס גוברים הקולות בציבור החרדי שקוראים לא להתייצב אפילו לצו הראשון. בינתיים, הושגה פשרה בין הנציגים החרדים לצה"ל שבמסגרתה יתקיימו ימים נפרדים של זימונים ללשכות הגיוס לגברים ולנשים

פשרה שהושגה בין צה"ל לנציגי החרדים קובעת כי בקרוב יראו המתגייסים מהמגזר פחות נשים בלשכות הגיוס. הדרישה הראשונית של החרדים הייתה שלא יהיו נשים כלל בלשכות הגיוס במהלך הימים שבהם מתקיימים זימוני הצו הראשון בהם משתתפים בני ישיבות. לאחר משא ומתן ארוך וחשאי בין ח"כים חרדים לבכירי אגף כוח אדם בצה"ל, סוכם כי הצבא יקיים ימים מיוחדים לבני ישיבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפיילוט הראשון יחל כבר בשבוע הבא. באותו היום לא יזומנו נשים אחרות לצו הראשון והמגע עם חיילות המשרתות בלשכת הגיוס יצומצם.

בצה"ל הודיעו כי יאפשרו כניסתן של נשים שעובדות בלשכת הגיוס, אך לחדשות 2 נודע כי על פי סיכומים שהושגו בעל פה, קיימת הסכמה לפיה מספר הנשים שיגיעו לבקו"ם באותם ימים מיוחדים יצומצם.

המחווה של צה"ל מגיעה כשעל הפרק קיים חשש כי החרם שחוגים קיצונים חרדיים הטילו על ההתייצבות בלשכות הגיוס יתרחב. הצעד עליו סוכם בא במטרה למנוע את החרם האמור. מרבית החרדים שיגיעו ללשכת הגיוס לא צפויים גם כך להתגייס בסופו של ההליך לצבא.