בכיר בסוריה: "נפגע ברכבים ישראלים שייחלצו פצועים בגולן"

גורם סורי מאיים לפגוע בכל רכב ישראל שייחצה את הגבול כדי להעביר פצועים מבין המורדים לשטח ישראל. "מי שעוזר לטרוריסטים הוא בעצמו טרוריסט", אמר גורם סורי בכיר, "כל כלי רכב או בית חולים שדה שתקים ישראל בגולן הוא מטרה"

"כל כלי רכב או בית חולים שדה שתקים ישראל בגולן ייחשב מעתה מטרה", אמר הערב גורם סורי בכיר. בסוריה עדיין לא הגיבו למתקפה הישראלית לכאורה בשטח דמשק בסוף השבוע האחרון, אך מחריפים את טון האיומים ומסבירים גם איזה תגובה תינקט - כלי רכב מישראל שינסו לחלץ פצועים מצבא המורדים באזור החיץ בגבול - יותקפו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מזה זמן נוהגים רכבים מישראל להיכנס לאזור החיץ שבגדר הגבול בין ישראל לסוריה ברמת הגולן כדי לסייע לפצועים סורים. בהודעה שנמסרה לתחנת הטלוויזיה "אל-מיאדין", המשדרת מלבנון ונמצאת בבעלות אירן, נאמר כי הנימוק לפגיעה בכלי הרכב הנכנסים לשטח הוא הגנה על הריבונות הסורית. "מי שעוזר לטרוריסטים הוא בעצמו טרוריסט", צויין בהודעה.

בינתיים בצידה הסורי של רמת הגולן נחטפו היום שוב חיילי או"ם בידי המורדים. גדוד "ירמוק" של צבא סוריה החופשית, הודיע כי הוא מחזיק בארבעה חיילים מהגדוד הפיליפני, ופרסם את תמונתם.

חיילי האו"ם הפיליפינים שנחטפו (חדשות 2)

המורדים אמרו כי הפעולה נועדה להגן על חייהם מפני כוחותיו של אסד הפועלים במקום. "אנו רוצים ללכוד חיילים סורים שהרגו אזרחים, אמר דובר מטעם המורדים בשיחה עם חדשות 2. באשר ליחסם של המורדים אל התקיפה הישראלית לכאורה בסוריה אמר הדובר: "הבעיה שלנו כרגע היא המשטר, אנו לא מתעסקים בעניינים מדיניים". לדבריו, למרות זאת מתנגדים המורדים "להפצצות של ישראל על אדמת סוריה בימים האחרונים".

"לא מתערבים בנעשה בסוריה", השר יעלון, הי (רויטרס)

יעלון: "ירי מסוריה יענה מיד"

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון ביקר היום בפיקוד הדרום, והתבטא בעניין המתיחות עם סוריה לראשונה מאז הדיווחים הזרים על התקיפה הישראלית שם לכאורה. "איננו מתערבים במלחמת האזרחים בסוריה", אמר יעלון וסייג: "אך הזהרנו מהם האינטרסים שלנו וקראנו לזה קווים אדומים. בין אם זה העברת אמצעי לחימה איכותיים לארגוני טרור ובין אם זו הפרת הריבונות שלנו לאורך הגבול".

יעלון הגיב גם לפצצות המרגמה שנורו מכיוון סוריה ונפלו ברמת הגולן. "ירי סורי לעבר ישראל ייענה מיד", הבהיר יעלון והוסיף כי "הכוחות בשטח מונחים שברגע שיש ירי מהצד הסורי, הם לא צריכים לקבל אישור - לא ממני, לא מהרמטכ"ל ולא מאלוף הפיקוד. אם הם מזהים את מקור הירי הם ישמידו אותו".