שר הביטחון יעלון: "לא נוותר על הקווים האדומים שלנו"

לראשונה מאז הדיווחים אודות התקיפה הישראלית שבוצעה לכאורה בסוריה – על פי דיווחים זרים – התבטא היום שר הביטחון משה בוגי יעלון שהבהיר לסורים כי ישראל לא תאפשר העברת אמצעי לחימה לארגוני טרור או הפרת הריבונות הישראלית לאורך הגבול

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון ביקר היום בפיקוד הדרום, והתבטא בעניין המתיחות עם סוריה לראשונה מאז הדיווחים הזרים על התקיפה הישראלית שם לכאורה. יעלון אמנם לא התייחס לדיווחים באופן ישיר, אולם הוא הבהיר כי לישראל ישנם קווים אדומים, "ולא נוותר עליהם", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"איננו מתערבים במלחמת האזרחים בסוריה", אמר יעלון וסייג: "אך הזהרנו מהם האינטרסים שלנו וקראנו לזה קווים אדומים. בין אם זה העברת אמצעי לחימה איכותיים לארגוני טרור ובין אם זו הפרת הריבונות שלנו לאורך הגבול".

יעלון הגיב גם לפצצות המרגמה שנורו מכיוון סוריה ונפלו ברמת הגולן. "ירי סורי לעבר ישראל ייענה מיד", הבהיר יעלון והוסיף כי "הכוחות בשטח מונחים שברגע שיש ירי מהצד הסורי, הם לא צריכים לקבל אישור - לא ממני, לא מהרמטכ"ל ולא מאלוף הפיקוד. אם הם מזהים את מקור הירי הם ישמידו אותו".

עוד במהלך הסיור בפיקוד הדרום, שמע יעלון סקירה מאלוף הפיקוד ומפקדי האוגדות, על הערכות המצב לאזור, ועל המתרחש ברצועה ובגבול ישראל-מצרים. לאחר מכן סייר יעלון, בליווי הרמטכ"ל ומפקד אוגדת עזה, בגבול הרצועה.