אישום: שני חיילים תקפו את מפקדם במכות

תקרית אלימה בצה"ל. שני חיילים קיבלו הנחייה מהמפקד שלא מצאה חן בעיניהם, בתגובה הם החליטו לנעול אותו במשרדו, להכות אותו באגרופים לחנוק אותו ואף לאיים עליו בדקירה - כך עולה מכתב האישום שהוגש היום נגד השניים

ארכיון (למצולמים אין קשר לנאמר) (רויטרס)

כתב אישום הוגש היום נגד שני חיילי צה"ל בגין עבירה של תקיפה הגורמת חבלה ממשית בנסיבות מחמירות, ועבירה של ניסיון לפציעה בנסיבות מחמירות. השניים מואשמים כי תקפו את מפקדם במכות - רק כי לא אהבו הוראה שנתן להם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מכתב האישום, שהוגש לבית הדין המחוזי במחוז שיפוט מטכ"ל, עולה כי הנאשמים נכנסו לחדרו של מפקד המחלקה שלהם, לאחר שלא היו מרוצים מהנחייה שניתנה להם על ידו.

על פי כתב האישום, אחד החיילים נעל את דלת המשרד בבסיס, דחף את המפקד לקיר והחל להכות אותו באגרופים לבטנו, ולאחוז בגרונו בצורת חניקה. בשלב מסוים, החייל הנאשם העביר מספריים לחייל נאשם אחר, והאחרון ניסה להתקרב למפקד המחלקה במטרה לדקור אותו.

חייל נוסף שהיה במקום זינק על הנאשם השני, והצליח להפיל את המספריים שהחזיק בידו. האירוע פסק כאשר גורמי היחידה פרצו את הדלת הנעולה, והוציאו את שני הנאשמים החוצה. עם הגשת כתב האישום, הגישה התביעה בקשה לעצור את הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.